Przedszkolaki miały jechać na wycieczkę autobusem bez hamulców

i

Autor: ITD

Wrocław: Przedszkolaki miały jechać na wycieczkę autobusem bez hamulców!

2020-10-27 13:31

Zepsute hamulce oraz brak okresowego badania tachografu to nieprawidłowości ujawnione w autobusie, który miał zawieźć na wycieczkę dzieci z jednego z wrocławskich przedszkoli. Na szczęście usterki w porę zauważono i maluchy uniknęły ryzyka.

W piątek (23 października) dzieci z jednego z wrocławskich przedszkoli wybierały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego. Przewoźnik podstawił pod przedszkole 3 autobusy, którymi maluchy miały udać się w podróż. Zanim jednak wyruszyły, pracownicy przedszkola poprosili Inspekcję Transportu Drogowego o skontrolowania stanu pojazdów.

Jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja. Jeden z autobusów nie nadawał się bowiem do jazdy. Podczas kontroli inspektorzy ITD ujawnili nieszczelność w układzie hamulcowym oraz brak okresowego badania tachografu. W tej sytuacji inspektorzy zakazali jazdy niesprawnym autokarem i zatrzymali jego dowód rejestracyjny. Kierowca mógł tylko warunkowo odjechać do serwisu.

Drobne nieprawidłowości wykryto także w pozostałych dwóch autobusach – w żadnym z nich nie było obowiązkowych apteczek, a jeden z kierowców nie posiadał przy sobie dokumentu, który potwierdza, że w ostatnich dniach nie prowadził autobusu.

Przedszkolaki miały jechać na wycieczkę autobusem bez hamulców

i

Autor: ITD

Przewoźnik podstawił pod przedszkole sprawny pojazd, którym dzieci mogły wyruszyć w zaplanowaną podróż. Brakujące apteczki w pozostałych dwóch autobusach zostały uzupełnione w trakcie kontroli, a kierowcę, który nie posiadał tzw. „urlopówki”, ukarano mandatem. Wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie.

Strajk Kobiet we Wrocławiu.