Przetransportowali SERCE do przeszczepu ŚMIGŁOWCEM!

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Przetransportowali SERCE do przeszczepu ŚMIGŁOWCEM!

Przetransportowali SERCE do przeszczepu ŚMIGŁOWCEM! "Jedyna szansa na uratowanie życia"

2021-02-27 16:07

Policyjni piloci służbowym śmigłowcem Bell przetransportowali serce do przeszczepu dla młodej osoby z Ostrołęki do Wrocławia - poinformował PAP rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka. Przy tej akcji liczyła się każda upływająca sekunda. Szczegóły na wroclaw.se.pl.

Przetransportowali SERCE do przeszczepu ŚMIGŁOWCEM! "Jedyna szansa na dalsze życie"

Rzecznik KGP w rozmowie z PAP przekazał, że do zdarzenia doszło w sobotę. - Zarząd Lotnictwa Policji w Warszawie został poproszony przez Koordynatora do spraw Transplantologii z Wrocławia o pomoc w transporcie serca do przeszczepu - powiedział inspektor. - Oczekiwał na nie młody pacjent, dla którego jedynym ratunkiem i szansą na dalsze życie był przeszczep - tłumaczył policjant.

Wskazał, że zgodnie z przyjętymi procedurami i po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń do zadania wyznaczono załogę, w skład której weszło dwóch pilotów i mechanik. - Załodze do dyspozycji wyznaczono śmigłowiec Bell 407, jeden z najnowszych sprzętów, którym dysponuje policyjne lotnictwo - wyjawił.

Czytaj też: Wrocław: Ogromna IMPREZA na Wyspie Słodowej w środku pandemii! Posypały się MANDATY! Wyspa zostanie ZAMKNIĘTA?!

- Dziś o godz. 8 rano śmigłowiec wystartował z lotniska na Bemowie, by po kilkudziesięciu minutach wylądować na lądowisku Szpitala Powiatowego w Ostrołęce. Tam czekano w gotowości na serce, które zgodnie z planem miało trafić do pacjenta w szpitalu na południu Polski. Punktualnie o 9.50 śmigłowiec wystartował ponownie z przeznaczonym do przeszczepu organem i towarzyszącym mu kardiochirurgiem - relacjonował naczelnik Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP insp. pil. Robert Sitek

- Po dwóch godzinach lotu wylądował przed Szpitalem Uniwersyteckim we Wrocławiu, skąd zespół transplantologów przemieścił się do oczekującego na organ pacjenta. Lot wykonywano na hasło +GARDA+, zgodnie z którym śmigłowiec realizuje zadania związane m.in. z bezpieczeństwem powszechnym i porządkiem publicznym - dodał naczelnik Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP.

Rzecznik KGP zaznaczył natomiast, że gdy w grę wchodzi serce, liczy się każda minuta. - Chirurdzy od momentu pobrania serca aż do jego wszczepienia mają jedynie 4 godziny, dlatego szybki transport jest tutaj szczególnie istotny - podkreślił inspektor Ciarka. - W tym czasie muszą pobrać serce dawcy i wszczepić je biorcy, więc na transport pozostaje maksymalnie 2,5 godziny. Policyjni piloci wykonali to zadanie dokładnie w 2 godziny i 25 minut - podał rzecznik KGP.

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Korycin na Podlasiu. 1000 bałwanów dla Bartusia. Zbiórka pieniędzy na operację rzadkiej wady serca w USA