Rusza rekrutacja do przedszkoli we Wrocławiu

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Rusza rekrutacja do przedszkoli. W tym roku można zapisać dziecko zdalnie

2021-03-23 7:06

W środę (24 marca) rusza rekrutacja do wrocławskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. W tym roku rodzice mogą zapisać swoje dziecko do wybranej placówki zdalnie. Wrocławski magistrat zapowiedział utworzenie ponad tysiąca dodatkowych miejsc w przedszkolach.

Zapisy do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych we Wrocławiu rozpoczną się już w środę (24 marca) o godz. 12:00. Nowością w tegorocznej rekrutacji jest możliwość przejścia całego procesu online.

- Wystarczy wprowadzony w elektronicznym systemie wniosek podpisać profilem zaufanym - informuje dyrektor departamentu edukacji w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu, Jarosław Delewski. - To spore ułatwienie, a w czasie trwającej pandemii dodatkowy argument przemawiający za takim sposobem rekrutowania dzieci.

Szczegółowa oferta przedszkoli wraz z liczbą miejsc do rekrutacji będzie dostępna 24 marca w systemie elektronicznym.

- Warto zaznaczyć trzy placówki – radzi zastępca dyrektor wydziału przedszkoli i szkół podstawowych wrocławskiego magistratu, Marcin Miedziński. - Pozwalają na to zasady rekrutacji i nie trzeba się czegokolwiek obawiać. To tylko zwiększa szanse na pomyślne przejście całego procesu rekrutacji.

W związku z rosnącymi potrzebami mieszkańców w 2020 roku we Wrocławiu powstało 1830 nowych miejsc w przedszkolach publicznych. W tym roku planowane jest utworzenie ponad tysiąca kolejnych.

Wrocławski krawiec nie dał się pandemi. Pomogli klienci.