Wrocław: Szpital na Fieldorfa zamyka oddział. Pacjent ma objawy koronawirusa!

2020-03-30 16:34 SCH
Szpital przy ul. Fieldorfa zamyka oddział
Autor: Arkadiusz Zarzecki/cc/wikipedia Szpital przy ul. Fieldorfa zamyka oddział

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka przy Fieldorfa we Wrocławiu zamyka oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej. Taką decyzję podjęto po tym, jak u jednego z pacjentów pojawiły się objawy typowe dla koronawirusa. Być może mężczyzna jest chory na COVID-19.

Jak podaje eska.pl, kwarantanną zostało objętych ok. 30 osób ze szpitalnego personelu. Na oddziale chirurgicznym przebywa w tej chwili 13 pacjentów.

- Taka decyzja jest związana z podejrzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z pacjentów oddziału. To mężczyzna w wieku lat 65, jest w stanie ciężkim. Ma nasilone objawy właściwe COVID-19 - mówi Michał Nowakowski, rzecznik marszałka województwa dolnośląskiego.

Poza oddziałem chirurgii ogólnej i naczyniowej szpital działa normalnie. - Czekamy na wyniki badania pacjenta, aby potwierdzić bądź wykluczyć zakażenie koronawirusem - dodaje Nowakowski. - Zespoły pogotowia ratunkowego będą kierować się z tzw. pacjentami chirurgicznymi do innych szpitali.

Koronawirus - relacja

Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi wiadomościami o koronawirusie w Polsce i na świecie, zajrzyj do naszej RELACJI.

Koronawirus: gdzie szukać pomocy?

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński (Super Raport)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.