Został ojcem, urodziły mu się czworaczki. Dostał... 3 tys. kary i nakaz deportacji

2021-09-20 20:20
Wrocław. Ukraińska para doczekała się czworaczków. Ojca wyrzucą z kraju?
Autor: pixabay.com We Wrocławiu urodziły się czworaczki. Chcą deportować ich ojca!

Niezwykłe wydarzenie we Wrocławiu. W poniedziałek (20 września) w jednej z placówek urodziły się czworaczki. Łzom szczęścia towarzyszą także łzy smutku. Ojciec dzieci zostanie najprawdopodobniej deportowany z kraju! Podczas kontroli straż graniczna ujawniła, że mężczyzna nie ma ważnego pozwolenia na pracę. Dostał 3 tysiące złotych kary. Czy będzie musiał zostawić żonę i czwórkę dzieci?

O tej sprawie informuje Onet.pl. W poniedziałek (20 września) we Wrocławiu na świat przyszły czworaczki! - Taki przypadek zdarza się raz na sto kilkadziesiąt tysięcy ciąż - mówił "Wyborczej" Maciej Andryszczak, prezes kliniki Sonokard. Kobieta urodziła w 30. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. Dzieci natychmiast trafiły pod opiekę neonatologów. Następnie zostały umieszczone w inkubatorach. Początkowe badania wskazywały, że kobieta urodzi trójkę dzieci. Podczas czwartej wizyty u ginekologa okazało się, że chłopców będzie o jednego więcej. Sprawa jest nadzwyczajna nie tylko z uwagi na fakt, że do takich narodzin dochodzi niezwykle rzadko. Druga kwestia to... bardzo poważne problemy rodziców. Czworaczki są dziećmi ukraińskiej pary która przebywa w Polsce od sześciu lat. Problem polega na tym, że podczas kontroli strażnicy graniczni stwierdzili, iż ojciec dzieci nie ma ważnego pozwolenia na pracę. - Dlatego funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę trzy tys. zł kary, a w paszporcie wpisano adnotację dot. nakazu deportacji - podaje Onet. Mężczyzna już od kilku tygodni czeka, aż Dolnośląski Urząd Wojewódzki przedłuży mu prawo do pracy w Polsce. Czy możliwe, że kobieta zostanie sama z czwórką dzieci? Do sprawy z pewnością będziemy wracać. 

Na stadionie Wrocław będzie muzeum WKS Śląsk.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE