Aquapark Wrocław

i

Autor: Aquapark Wrocław Aquapark Wrocław

Wrocław: W Aquaparku zapłacisz swoim... okiem! Obiekt wprowadza płatność biometryczną

2020-11-10 12:55

We wrocławskim Aquaparku będzie można zapłacić... okiem. To pierwszy park wodny na świecie, który skorzystał z takiego rozwiązania. We wtorek 10 listopada władze spółki podpisały umowę o współpracy z PayEye, wrocławskim fintechem, który pierwszy na świecie wprowadził biometryczną płatność w tej formie. I choć pandemia trwa w najlepsze, wrocławski aquapark liczy na lepsze dni i powrót klientów.

Kiedy cały świat zwija biznes, wrocławski aquapark inwestuje w innowacyjność. Za wstęp zapłacisz tam okiem - już niedługo. Kompleks z Wrocławia, mimo pandemii, liczy na lepsze dni i czeka na powrót klientów.

Już teraz wewnątrz trwają prace remontowe w części rekreacyjnej tuż przy jacuzzi i leniwej rzece. Biuro prasowe aquaparku przekonuje, że jak tylko obostrzenia sanitarne zostaną poluzowane, a park wodny otworzy się dla odwiedzających, to ci od razu będą mieć do dyspozycji nowatorską płatność tęczówką oka. Takie propozycji dla swoich klientów nie ma żaden park wodny na świecie.

Wrocław. W Aquaparku zapłacisz tęczówką. To pierwsze takie rozwiązanie na świecie

A prezes wrocławskiego aquaparku przyznaje, że pomysłem zachwycił się momentalnie. Wizja braku portfela, telefonu, czy gotówki okazała się kusząca.

- Jak tylko usłyszałem o możliwości dokonywania płatności okiem, pomyślałem, że to idealne rozwiązanie dla klientów naszego Aquaparku. Na basen, saunę czy siłownię przychodzi się ze spakowanym ręcznikiem, strojem sportowym, kostiumem kąpielowym i klapkami. Jeśli nie musimy mieć ze sobą portfela ani telefonu, a płatności dokonamy dosłownie w mgnieniu oka, to nasz pobyt stanie się szybszy i łatwiejszy. Uwielbiamy takie technologiczne nowości – mówi Grzegorz Kaliszczak, prezes Aquaparku.

Teraz Kaliszczak wraz z Pawłem Rańdą, członkiem zarządu Aquparku, podpisali umowę współpracy ze spółką PayEye, która wprowadziła autorski system płatności okiem.

- [...] Cieszę się z dzisiejszego dnia, bo będziemy współpracować z bardzo ważnym partnerem, a tak patrzymy na wrocławski Aquapark. Liczymy, że zagrożenie epidemiczne oraz restrykcje miną jak najszybciej, bo nie możemy się doczekać, gdy pierwszy klient Aquaparku zrealizuje płatność jednym spojrzeniem – wyjaśnia równie podekscytowany Krystian Kulczycki, prezes PayEye.

Płatność okiem we wrocławskim aquaparku. Jak to działa?

Jak przekonują przedstawiciele aquaparku, niezbędne jest kilka kroków. Po pierwsze klient musi zarejestrować się na stronie www.payeye.com i zasilić darmowe konto. Przy pierwszej wizycie w Aquaparku zostanie utworzony wzorzec biometryczny (payeye kod), który będzie wykorzystywany do bezpiecznych płatności. Korzystanie z konta i same transakcje dokonane tęczówką oka mają być bezpłatne.

Groby żony i dzieci Joe Bidena, nowego prezydenta USA