Wrocław w podczerwieni. Zobacz obłędne zdjęcia! [GALERIA]

2016-04-30 9:17

Na pierwszy rzut oka wyglądają trochę jak fotografie wykonywane zimą, ale nic bardziej mylnego. Kamil Pluta zrobił te niezwykłe zdjęcia przy użyciu technologii bliskiej podczerwieni.

Przerobiony stary aparat

Można by pomyśleć, że do osiągnięcia takiego efektu potrzebne są tony sprzętu. Tymczasem Kamil Pluta nosi ze sobą przerobiony prosty, stary aparat cyfrowy SP-320. Sprzęt został pozbawiony filtra matrycowego. Dzięki czemu po założeniu na obiektyw odpowiedniego filtra można wykonać zdjęcia w bliskiej podczerwieni, a nie w widzialnym dla ludzi zakresie światła.

W dodatku ta technika, jak zapewnia fotograf, mimo że daje różnorodne możliwości, jest stosunkowo tania.

Nigdy do końca nie wiadomo co będzie na zdjęciu

Świat widziany w podczerwieni wygląda bardzo nietypowo. Zwłaszcza duże wrażenie robią drzewa i inne rośliny, które na takich zdjęciach stają się białe. 

- Dzięki temu można zdawałoby się znane miejsca przedstawić w sposób niezwykły i zaskakujący. Pozwala to na inne operowanie światłem jak i kontrastami. Bardzo duży wpływ ma też pogoda. Sam nigdy nie wiem jak wyjdzie… dlatego sam się zaskakuję uzyskiwanymi efektami - opowiada Kamil Pluta.

Ty też daj się zaskoczyć obrazom znanym Ci na co dzień z Wrocławia zaprezentowanych w podczerwieni! Obejrzyj zdjęcia klikając w slajdy galerii nad tekstem.

Jeszcze więcej prac Kamila Pluty możesz obejrzeć na jego profilu na Facebooku Anonimus photos.

Czytaj także: Majówka 2016: To warto wiedzieć [POGODA, ATRAKCJE, OTWARTE SKLEPY]​