Tramwaj wrocław

i

Autor: MPK Wrocław Komunikacja miejska we Wrocławiu

Wrocław. Wielkie zmiany czekają pasażerów MPK na pl. Jana Pawła II. Jak pojedzimy?

2022-05-20 14:47

Wielkie zmiany od soboty, 21 maja, czekają na pasażerów komunikacji miejskiej na pl. Jana Pawła II. W ostatni etap wchodzą tam prace związane z wymianą rozjazdów tramwajowych. To nie jedyne zmiany w komunikacji miejskiej. Sprawdźcie szczegóły.

W związku z planowanym rozpoczęciem ostatniego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów na placu Jana Pawła II - wymiana rozjazdów od strony placu Orląt Lwowskich – od soboty, 22 maja, planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 31 i 32. Prace te potrwają około 6 - 8 tygodni.

ZOBACZ TEŻ: Potężne burze z gradem. Ostrzeżenie meteo dla Wrocławia i Dolnego Śląska

Tramwaje tych linii zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Marchijską (nowa trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór), ulicę Śrubową i Złotoryjską do ulicy Legnickiej z pominięciem przystanków:

  • pl. Jana Pawła II
  • Młodych Techników
  • pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne)

Zakończenie remontu torowiska na ulicy Podwale

Tymczasem, w związku z planowanym zakończeniem remontem torowiska na ulicy Podwale, na odcinku od pl. Jana Pawła II do mostu Sikorskiego, oraz na ulicy Mostowej, soboty planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach autobusowych 102, 103 i 250.

Autobusy linii 102 i 103 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu do pl. Jana Pawła II oraz na ulicę Sokolniczą, a kursy nocne linii 250 od ulicy Dubois będą kursowały przez ulicę Dmowskiego, Księcia Witolda, Mostową, most Sikorskiego i ulicę Podwale do placu Jana Pawła II.

Awaryjny remont torowiska na Kazimierza Wielkiego

Pilny, awaryjny remont torowiska trzeba przeprowadzić na ulicy Kazimierza Wielkiego, pomiędzy placem Dominikańskim a skrzyżowaniem ulicy Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok. Dlatego w weekend (tylko w sobotę i niedzielę) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 3, 4, 10 i 33.

Zostaną one skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

Wrocław dostanie nowe tramwaje Pesa

Wymiana krzyżownicy przy Hali Targowej

Na tym jednak nie koniec. W związku wymianą krzyżownicy w torowisku tramwajowym przy Hali Targowej (wyłączony tor od placu Dominikańskiego do placu Bema), w sobotę, 21 maja, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 8, 9, 11, 17 i 23.

Tramwaje linii 8, 11 i 23 jadące w kierunku Karłowic, Kromera lub pętli "Kowale" zostaną skierowane objazdem od placu Dominikańskiego przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego i Sienkiewicza do placu Bema z pominięciem przystanków "pl. Nowy Targ" i "Hala Targowa".

Tramwaje linii 9 jadące w kierunku Sępolna zostaną skierowane objazdem od placu Dominikańskiego przez most Pokoju i ulicę Wyszyńskiego do ulicy Sienkiewicza z pominięciem przystanków "pl. Nowy Targ", "Hala Targowa" i "pl. Bema".

Tramwaje linii 17 jadące w kierunku Sępolna zostaną skierowane objazdem od placu Teatralnego przez ulicę Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki i ulicę Drobnera do placu Bema z pominięciem przystanków "Park Staromiejski", "Galeria Dominikańska", "pl. Nowy Targ" i "Hala Targowa".

W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 8, 9, 11, 17 i 23 będą kursowały bez zmian przez mosty Młyńskie, most Piaskowy i ulicę Piaskową.

Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?