Wrocław: Wiózł jedzenie dla dzieci. Po drodze stracił prawo jazdy

2020-09-21 8:21 mar
Wiózł jedzenie dla dzieci, po drodze stracił prawo jazdy
Autor: materiały policji

30-letni kierowca, rozwożący jedzenie do wrocławskich żłobków, został zatrzymany przez policję, gdy pędził jedną z miejskich ulic z prędkością prawie 110 km/godz. Ponieważ było to jego trzecie przekroczenie prędkości w okresie 2 lat od wydania po raz pierwszy prawa jazdy, mężczyzna stracił dokument, a w dalszą podroż musiał udać się już jako pasażer.

Policjanci z wrocławskiej drogówki, kontrolując prędkość na jednej z miejskich ulic, zatrzymali kierowcę dacii, który w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/godz., pędził z prędkością 109 km/godz. Siedzący za kierownicą dacii 30-latek tłumaczył swój pośpiech koniecznością rozwożenia jedzenia do żłobków.

30-latek zapewne wróciłby od swoich obowiązków po kilku minutach i zdążył na czas dostarczyć jedzenie dla dzieci, gdyby nie jego historia mandatów. Okazało się, że mężczyzna w ciągu 2 lat od wydania po raz pierwszy prawa jazdy, został już trzykrotnie zatrzymany za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/godz. W tej sytuacji policjanci nie tylko ukarali go mandatem w wysokości 200 zł i 6 punktami karnymi, ale też – zgodnie z obowiązującymi przepisami – zatrzymali mu prawo jazdy. W dalszą podróż mężczyzna udał się już jako pasażer.

Pił alkohol w czasie jazdy. Wpadł w ręce policji

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.