Wrocławscy baseballiści najlepsi w kraju! Barons Wrocław zapewnili sobie tytuł Mistrzów Polski

2020-09-16 11:56

Baseballiści z Wrocławia zdobyli pierwszy w swojej historii tytuł Mistrzów Polski. Barons Wrocław zapewnili sobie mistrzostwo Polski na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu. Historyczny sukces przypieczętowali zwycięstwem nad aktualnym mistrzem Polski – drużyną Stali Kutno.

Barons Wrocław to obecnie najlepsza baseballowa drużyna w Polsce. W miniony weekend, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, wrocławscy baseballiści zagwarantowali sobie tytuł Mistrzów Polski. To pierwsze Mistrzostwo Polski w historii wrocławskiego klubu.

Historyczny sukces baseballiści z Wrocławia przypieczętowali, pokonując na własnym boisku aktualnego mistrza Polski – Stal Kutno. Niedzielny dwumecz ze Stalą Kutno zakończył się remisem 1:1 (5:2 dla Stali i 1:0 dla Barons), ale ta jedna wygrana wystarczyła do zdobycia wymarzonego tytułu.

Choć do zakończenia rozgrywek zostały jeszcze 4 mecze, to dzięki aż 15 wygranym w 16 meczach Baronowie już teraz mogą świętować pierwsze miejsce w ekstralidze. Dzięki triumfowi w rozgrywkach ligowych, w przyszłym roku wrocławianie będą mieli prawo wystąpić w Pucharze Europejskiej Federacji Baseballu CEB.

Największe łobuzy wśród gwiazd sportu