Wrocławscy policjanci odkryli zakopane beczki z narkotykami. W środku była amfetamina i kokaina

2020-11-24 14:53

Policjanci z Wrocławia odkryli zakopane w ziemi beczki z narkotykami. W beczkach, które odnaleziono w okolicy Kłodzka znajdowała się m.in. amfetamina i kokaina. Jak dotąd zatrzymano dwóch mężczyzn, ale policjanci przyznają, że sprawa jest rozwojowa i w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych zatrzymań.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dotarli do informacji o beczkach z narkotykami zakopanych w okolicy Kłodzka. Wspólnie z funkcjonariuszami z Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej udali się we wskazane miejsce, gdzie zgodnie z przewidywaniami znaleźli 3 beczki zakopane w ziemi.

W jednej z nich znajdowała się płynna amfetamina, z której można byłoby uzyskać ponad 45 kg narkotyku. Ponadto w beczce znaleziono także ponad kilogram gotowej już amfetaminy oraz ponad 50 g kokainy. Pozostałe pojemniki zostały przekazane do badań laboratoryjnych.

- Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za ten przestępczy proceder. Zakopane beczki znajdowały się w pobliżu miejsca zamieszkania jednego z nich – informuje asp. szt. Monika Kaleta z KWP Wrocław. - W mieszkaniach zabezpieczono dosyć dużą sumę pieniędzy oraz wagę elektroniczną i sporą ilość małych woreczków strunowych.

Zatrzymani mężczyźni zostali aresztowani tymczasowo na 3 miesięcy. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci przyznają, że sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

- Funkcjonariusze pracują nad tym, by ustalić w niej jak najwięcej szczegółów – dodaje Monika Kaleta. - Kluczowym będzie wynik badania zawartości pozostałych dwóch zabezpieczonych beczek.

Upiększają wrocławski rynek na święta