Wrocławski biznesmen kupił dwie karetki dla szpitala na Ukrainie!

i

Autor: mt Radosław Tadajewski kupił dwie karetki dla szpitala na Ukrainie!

Wrocławski biznesmen kupił dwie karetki dla szpitala na Ukrainie!

2022-03-04 15:16

Pomoc, jaką Polacy udzielają obywatelom napadniętej przez Rosję Ukrainy, przechodzi wszelkie wyobrażenie. Każdy, kto może, pomaga na miarę swoich możliwości. Tak też uczynił znany wrocławski przedsiębiorca Radosław Tadajewski, który odpowiedział na apel dziennikarza Super Expressu o kupno karetki dla szpitala w Mościskach na Ukrainie. Biznesmen, nie zastanawiając się długo, zorganizował nie jeden, lecz dwa ambulanse. Pierwszy z nich jest już w drodze na Ukrainę.

Nie tylko ogarnięta wojną Ukraina jest pod wrażeniem pomocy, jaką Polacy udzielają swoim wschodnim sąsiadom. Zbiórki żywności, leków i ubrań, przyjmowanie uchodźców pod swój dach, wsparcie finansowe – niemal każdy stara się pomagać na miarę swoich możliwości. Z takiego też założenia wyszedł znany wrocławski przedsiębiorca Radosław Tadajewski. A że możliwości ma duże, więc i wsparcie robi duże wrażenie.

ZOBACZ TEŻ: Tysiące uchodźców z Ukrainy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku [FILM]

W niedzielę (27 lutego) dziennikarz Super Expressu Marcin Torz przekazał niepokojącą informację, że szpital w Mościskach na Ukrainie nie ma karetki. Jedyny dostępny ambulans zepsuł się i nie nadaje się już do użytku. W sytuacji toczącej się wojny i napływu uchodźców ze wschodniej części kraju, brak karetki mógłby okazać się brzemienny w skutkach.

Bądź na bieżąco! Śledź naszą relację: Wojna na Ukrainie. Relacja na żywo. Rosyjscy żołnierze gwałcą Ukrainki! Dramatyczne opowieści ludzi [4.03.2022]

Jeszcze tego samego dnia odezwał się Radosław Tadajewski, który zaproponował, że kupi dla szpitala ambulans. Jak obiecał, tak zrobił. Z tą tylko różnicą, że zamiast jednej karetki, kupił dwie. Pierwszy pojazd jest już w drodze do Mościsk, a drugi dotrze tam za kilka dni.

- Każdy z nas może wesprzeć Ukraińców walczących o swoje życie i rodzinę – podkreśla Radosław Tadajewski i zachęca do wsparcia zbiórki pieniężnej na zakup pomocy medycznej osobom poszkodowanym w konflikcie zbrojnym w Ukrainie organizowanej przez Fundację przy Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Sonda
Czy pomagasz uchodźcom z Ukrainy?
Uchodźcy z Ukrainy przyjeżdżają do Wrocławia