Zakażony ksiądz w kościele pod Wrocławiem

i

Autor: pixabay.com

Wrocławski sanepid szuka wiernych, którym komunii udzielał ksiądz zakażony koronawirusem

2021-04-09 14:10

Wrocławski sanepid szuka osób, które w Poniedziałek Wielkanocny uczestniczyły w mszach świętych w kościołach w Chrząstawie Wielkiej i w Nadolicach Wielkich. U księdza, który udzielał wiernym komunii, potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu poszukuje osób, które w Poniedziałek Wielkanocny (5 kwietnia) uczestniczyły w mszach świętych w kościołach w Chrząstawie Wielkiej i w Nadolicach Wielkich i w trakcie nabożeństwa przyjmowały komunię święta. U księdza, który udzielał wiernym komunii - duchownego z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chrząstawie Wielkiej - potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Sanepid prosi wszystkie osoby, który przyjmowały komunię świętą podczas mszy o godz. 8 i 12 w kościele w Chrząstawie Wielkiej oraz o godz. 10 i 17 w kościele w Nadolicach Wielkich, o kontakt ze stacją sanepidu we Wrocławiu pod nr tel. 887-438-593.

To kolejny w ostatnim czasie tego typu przypadek na Dolnym Śląsku. W połowie marca zakażenie koronawirusem potwierdzono u wszystkich księży, którzy odprawiali msze św. w kościele w Sułowie w powiecie milickim. WIĘCEJ TUTAJ: ZAKAŻENI księża rozdawali komunię! Parafia epicentrum zarazy! Sanepid szuka wiernych

Święcenie pokarmów w dobie koronawirusa. Wielkanoc 2021