Wrocławski tramwaj będzie promował telefon zaufania dla dzieci

i

Autor: MPK Wrocław Wrocławski tramwaj będzie promował telefon zaufania dla dzieci

Wrocławski tramwaj będzie promował telefon zaufania dla dzieci

2021-11-30 10:25

Po Wrocławiu będzie jeździł tramwaj promujący telefon zaufania dla dzieci oraz czat internetowy, za pomocą których najmłodsi mogą bezpłatnie i anonimowo skontaktować się z ekspertami, którzy pomogą im w rozwiązaniu trudnych problemów. Specjalnie pomalowany tramwaj będzie obsługiwał różne linie na terenie całego miasta.

MPK Wrocław w ramach współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka będzie promować telefon zaufania dla dzieci. Na jednym z tramwajów wrocławskiego MPK będzie widniał numer telefonu 800-12-12-12 oraz adres internetowego czatu czat.brpd.gov.pl, dzięki którym dzieci i młodzież mogą bezpłatnie i zupełnie anonimowo skontaktować się z ekspertami, którzy pomogą im w rozwiązaniu trudnych problemów.

ZOBACZ TEŻ: MPK Wrocław wypuściło własną kolekcję ubrań. Pierwszy taki sklep w kraju [ZDJĘCIA]

- Pandemia koronawirusa i wywołana nim izolacja pociągnęła ze sobą kolejną pandemię. Pandemię niepokoju, depresji, strachu, niepewności i agresji. To mnóstwo emocji, z którymi młodzi ludzie nie zawsze mogą sobie poradzić - mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. - Jako społecznie odpowiedzialny przewoźnik, od dawna włączamy się w walkę z takimi właśnie negatywnymi zjawiskami i cieszymy się, że i tym razem będziemy mogli pomóc.

Specjalne malowanie informujące o telefonie zaufania znalazło się na jednym z dwukierunkowych tramwajów typu Skoda 19T, stacjonującym w Zajezdni Tramwajowej Borek. Pojazd będzie obsługiwał różne linie na terenie niemal całego miasta.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Tak drogo jeszcze nie było

W Dziecięcym Telefonie Zaufania oraz na czacie internetowym przez całą dobę - codziennie, przez cały rok - dyżurują eksperci, którzy udzielają pomocy dzieciom i młodzieży. Pod numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci. Zarówno telefon, jak i czat są darmowe.

- Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania 800-12-12-12 oraz specjalny czat internetowy pełnią rolę „poradni pierwszego kontaktu” dla dzieci i młodzieży w całej Polsce – wyjaśnia Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. - Dzięki współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Edukacji i Nauki nasi eksperci dyżurujący przy telefonie i czacie udzielają wszechstronnego wsparcia potrzebującym. Nie tylko w zakresie pomocy psychologicznej, co jest oczywiście podstawowym zadaniem, lecz także przy rozwiązywaniu problemów szkolnych.

Sonda
Czy depresja to problem, z którym walczy się w Polsce w odpowiedni sposób?
Karetka z sercem przemknęła przez zakorkowany Wrocław