Wrocławskie Święto Rowerzysty. Wielki peleton przejedzie ulicami miasta [TRASA]

i

Autor: Wrocławska Inicjatywa Rowerowa Wrocławskie Święto Rowerzysty. Wielki peleton przejedzie ulicami miasta. Jak pojadą cykliści?

Wrocławskie Święto Rowerzysty. Wielki peleton przejedzie ulicami miasta [TRASA]

2022-06-03 9:18

Wrocławskie Święto Rowerzysty 2022. Wielki peleton ponownie przejedzie ulicami Wrocławia, aby promować ruch rowerowy i zwrócić uwagę na problemy rowerzystów. Cykliście pojawią się w mieście w niedzielę, 5 czerwca. Jaką trasą pojadą?

Impreza jest organizowana od 2009 roku przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową. - Jedziemy, ponieważ popieramy ideę miasta, po którym da się bezpiecznie i wygodnie jeździć na rowerze. Chcemy pokazać, że rowerzystów jest we Wrocławiu naprawdę dużo. Nasza impreza jest idealna dla rodzin z dziećmi, które od lat licznie uczestniczą w radosnym przejeździe głównymi ulicami miasta – mówi Wioleta Muras z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej, która koordynuje tegoroczne Wrocławskie Święto Rowerzysty.

ZOBACZ TEŻ: Nowy właściciel Śląska Wrocław? Jacek Sutryk: trzy oferty kupna klubu

Według organizatorów, rowerzyści we Wrocławiu wciąż nie mają łatwo. – Z jednej strony wszyscy widzą, że we Wrocławiu „ścieżek rowerowych” przybywa, ale nie oznacza to, że rowerem jeździ się komfortowo i bezpiecznie. System tras w centrum miasta jest dziurawy jak sito, a każda z tras głównych w którymś miejscu się urywa – zauważa Cezary Grochowski, prezes Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej.

Taka sytuacja nie sprzyja temu, aby rower był konkurencyjny względem innych środków transportu. - Zbyt duża część dróg dla rowerów nie spełnia właściwych standardów – istnieją, ale nie ułatwiają ruchu, ani nie zapewniają bezpieczeństwa. Ponadto, na niemal każdym skrzyżowaniu, rowerzysta traci mnóstwo czasu przez sygnalizację świetlną – dodaje Grochowski.

Śmiertelny wypadek na wschodniej obwodnicy Wrocławia. ZOBACZ GALERIE PONIŻEJ.

Wrocławskie Święto Rowerzysty 2022. Kiedy? O której? [TRASA]

Przejazd rowerowy wystartuje w niedzielę, 5 czerwca, o 12:00 z placu Nowy Targ i dotrze do plaży Prosto z Mostu Beach Bar przy ulicy Pasterskiej i mostach Warszawskich.

Najpierw peleton wyruszy w kierunku ulic Kazimierza Wielkiego i Legnickiej. Następnie zawróci na placu Strzegomskim i tymi samymi ulicami dotrze do placu Grunwaldzkiego. Na rondzie Reagana rowerzyści ponownie zawrócą, a następnie na placu Społecznym skręcą w prawo w ulicę Wyszyńskiego, którą dotrą do mety czyli mostów Warszawskich i ulicy Pasterskiej. Wcześniej odbędą się Zloty Gwiaździste. Są to grupowe dojazdy uczestników Wrocławskiego Święta Rowerzysty na miejsce startu Wielkiego Peletonu. W tym roku wyruszą one z Brochowa, Krzyków, Leśnicy i Psiego Pola.

W czasie przejazdu peletonu trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Na rowerze z Siemianowic do Lizbony
Sonda
Zakładasz kask na wycieczki rowerowe?