Wrzucił do samochodu podpałkę do grilla i podpalił. Właściciel był mu winien pieniądze [ZDJĘCIA]

2021-07-21 8:31
Wrzucił do samochodu podpałkę do grilla i podpalił
Autor: materiały policji

Policjanci zatrzymali 62-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie samochodu w Szczawnie-Zdroju na Dolnym Śląsku. 62-latek już wcześniej groził właścicielowi auta, bo ten miał mu nie zapłacić za wykonaną pracę. Sprawcy podpalenia może teraz grozić nawet 5 lat więzienia.

W sobotę (17 lipca) w Szczawnie-Zdroju spłonął samochód osobowy zaparkowany przy jednej z ulic. W pożarze, który wybuchł po godz. 22 na szczęście nikt nie ucierpiał, ale policjanci szybko ustalili, że doszło do podpalenia. Z zebranych informacji wynikało, że głównym podejrzanym jest 62-letni mężczyzna, mieszkający kilkaset metrów dalej. 62-latek już wcześniej groził 70-letniemu właścicielowi auta pobiciem, gdyż ten nie wypłacił mu pieniędzy za wykonaną pracę.

- Podejrzany został zatrzymany już po kilkudziesięciu minutach – informuje podkom. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. - Podczas czynności procesowych przyznał, że wzniecił ognień wrzucając do wnętrza samochodu podpałkę do grilla.

O dalszym losie 62-latka zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Olsztyn. Pijany kierowca zatrzymany przez świadków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE