Koleje Dolnośląskie zawieszają połączenia międzynarodowe

i

Autor: Koleje Dolnośląskie

Wstrzymany ruch pociągów transgranicznych. Koleje Dolnośląskie zawieszają połączenia międzynarodowe

2020-12-24 11:48

Międzynarodowe połączenia kolejowe na Dolnym Śląsku zostają zawieszone. Ze względu na trwające zagrożenie epidemiczne od poniedziałku (28 grudnia) Koleje Dolnośląskie wstrzymują ruch pasażerskich pociągów transgranicznych. Nie będą kursować pociągi do Goerlitz, Lichkova i Harrachova.

Od poniedziałku (28 grudnia) Koleje Dolnośląskie wstrzymują ruch pociągów transgranicznych w województwie dolnośląskim. Zawieszenie obejmuje wojewódzkie połączenia pasażerskie.

- Zdecydowaliśmy o wstrzymaniu połączeń międzynarodowych po konsultacji z władzami samorządowymi - mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. - Stale monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej, która wymusza na nas konieczność wprowadzania zmian w rozkładzie. Zachęcamy pasażerów do sprawdzania rozkładów jazdy przed podróżą.

Pociągi nie będą kursować na trzech liniach transgranicznych:

  • Zgorzelec – Goerlitz
  • Międzylesie – Lichkov
  • Szklarska Poręba – Harrachov

Z przyczyn technicznych ruch pociągów zostanie utrzymany na odcinkach:

  • Zasieki – Forst (Lausitz)
  • Lubawka – Kralovec

Osoby, które wcześniej kupiły bilety na przejazd zawieszonymi liniami, mogą je zwrócić, odzyskując pełną zapłaconą kwotę. Zmiany w kursowaniu pociągów mają charakter czasowy, a okres ich obowiązywania będzie zależał od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju.

Sonda
Czy podróżujesz koleją?
Park iluminacji w zamku Topacz