Wydmuchał ponad 3 promile. W takim stanie zajmował się dwuletnią córeczką!

i

Autor: policja Wałbrzych Wydmuchał ponad 3 promile. W takim stanie zajmował się dwuletnią córeczką!

Mieszkańcy wszczęli alarm

Wydmuchał ponad 3 promile. W takim stanie zajmował się dwuletnią córeczką!

2023-04-14 21:14

Młody i kompletnie pijany „tatuś” przechadzał się z dwuletnią córeczką ruchliwymi uliczkami Podzamcza w Wałbrzychu. 29-latek ledwo trzymał się na nogach! Mieszkańcy miasta podnieśli larum i wezwali policję. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za swoje bezmyślne zachowanie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Pijany ojciec spacerował z dwulatką po Wałbrzychu

Szokująca sytuacja miała miejsce we wtorek, 11 kwietnia, w Wałbrzychu. Po godz. 11 policjanci otrzymali kilka telefonów od zaniepokojonych mieszkańców tego miasta, którzy na jednej z ulic Podzamcza zauważyli zataczającego się mężczyznę opiekującego się dwuletnim dzieckiem!

- Przechodnie uniemożliwili pijanemu wałbrzyszaninowi oddalenie się z miejsca zdarzenia, a funkcjonariusze chwilę później zatrzymali 29-latka i sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście blisko dwuletniej córce mężczyzny nic się nie stało - przekazał kom. Marcin Świeży z policji w Wałbrzychu.

Pijany „tatuś” stanie przed sądem

Funkcjonariusze ustalili, że na wąskich uliczkach Podzamcza w momencie zdarzenia odbywał się spory ruch pojazdów. Tym samym 29-latek spowodował swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka, które decyzją sądu jeszcze tego samego dnia trafiło pod opiekę babci.

Po wytrzeźwieniu, w czwartek, 13 kwietnia, młody mężczyzna został przesłuchany. Teraz odpowie przed sądem za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy pijany rodzic powinien mieć automatycznie odbierane prawa rodzicielskie?