Oskarżony nie przyznaje się do winy

i

Autor: Succo/PD/pixabay.com Oskarżony nie przyznaje się do winy

Wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego oskarżony o zgwałcenie studentek [AUDIO]

2016-01-04 18:03

Cztery gwałty, w tym dwa zbiorowe to nie jedyne przestępstwa o jakie oskarżany jest Piotr Ż. W sumie akt oskarżenia obejmuje 29 zarzutów.

Wykładowca socjologii UWr oraz były miejski i wojewódzki radny miał żądać od studentek seksu w zamian za wpisy do indeksu. Prokurator oskarżył Piotra Ż. o cztery gwałty na studentkach (dwa z udziałem jego znajomego Artura C.), cztery usiłowania dokonania gwałtu oraz stalking, czyli nękanie sms-ami i telefonami. Kierownik Zakładu Socjologii Sfery Publicznej na Uniwersytecie Wrocławskim oskarżony został również o grożenie studentkom rozpowszechnienia wykonanych przez niego zdjęć dziewczyn w bieliźnie erotycznej, jeśli nie będą się z nim dalej spotykać.

16 zarzutów dotyczy "uzależnienia wykonania czynności służbowej od korzyści osobistej". Prokuratorzy ustalili , że Piotr Ż. warunkował wysokość ocen z wykładanego przez niego przedmiotu czy stopnie z egzaminów od tego czy studentki godziły się na spotkania z nim. Te spotkania często miały "charakter seksualny".

Długie śledztwo

W tej sprawie zostało przesłuchanych ponad 300 świadków. Według ustaleń śledczych do przestępstw dochodziło między 2002 a 2012 rokiem.

Oskarżony nie przyznaje się do winy. Przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Piotr Ż jest zawieszony w obowiązkach na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczelnia przeprowadzi też własne dochodzenie dyscyplinarne w jego sprawie. Będzie ono możliwe dopiero po zakończeniu sprawy sądowej.

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: We Wrocławiu powstała kładka, która pozwoli zaoszczędzić dwa miliony złotych [GALERIA ZDJĘĆ]