Wyniki matury 2022. Gdzie na Dolnym Śląsku matura poszła najlepiej, a gdzie najgorzej?

i

Autor: pixabay Wyniki matury 2022. Gdzie na Dolnym Śląsku matura poszła najlepiej, a gdzie najgorzej?

Wyniki matury 2022. Gdzie na Dolnym Śląsku matura poszła najlepiej, a gdzie najgorzej?

2022-07-07 10:28

Wyniki matury 2022 na Dolnym Śląsku. Uczniom w naszym regionie poszło kiepsko, zdało 75 proc. abiturientów, co było najgorszym wynikiem w kraju. Gdzie uczniom w naszym regionie poszło najlepiej, a gdzie najgorzej? Sprawdźcie w naszej galerii.

W Polsce maturę zdało 78,2 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 15,5 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu, a 6,3 proc. uczniów musi czekać co najmniej rok na powtórzenie egzaminu.

ZOBACZ TEŻ: Aquapark na Brochowie otwarty. Tak wygląda w całej okazałości [CENY BILETÓW]

Dolnośląskim uczniom poszło jeszcze gorzej. Maturę w naszym regionie zdało 74,8 proc. maturzystów; 18,6 proc. ma prawo zdawać w sierpniu poprawkę, a 6,6 proc. nie zdało matury.

Najlepiej poszła matura uczniom liceów - 81,8 zdało, a 13,5 proc. ma poprawkę. Nie zdało 4,6 proc. zdających uczniów szkół ogólnokształcących. Z kolei uczniów techników zdało 63 proc., a poprawkę będzie miało 27,1 proc. Nie zdało matury 9,9 proc.

W których powiatach Dolnego Śląska zadało najwięcej uczniów, a w których matura poszła najgorzej? Sprawdźcie w galerii poniżej.

Co ciekawe, matura poszła słabo w wielu powiatach w okolicach dużych miast. Może wynikać to poniekąd z faktu, że uczniowie chodzą głównie do szkół w miastach (choćby we Wrocławiu), a znajdujące się na terenie powiatów ziemskich to często technika czy szkoły branżowe II stopnia, w których wyniki były znacznie słabsze, niż w liceach.

Sonda
Jesteś zadowolony z wyników swoich matur?