Matura 2022

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Matura poprawkowa 2022: Gigantyczne emocje wśród uczniów! Tak komentują maturę poprawkową w sieci

Matura 2022 wyniki Wrocław. Jak poszła matura uczniom na Dolnym Śląsku?

2022-07-05 11:53

Matura 2022 wyniki Wrocław i Dolny Śląsk. We wtorek, 5 lipca, maturzyści poznali wyniki egzaminów maturalnych, które zdawali w maju. Jak poszło uczniom w naszym regionie? Nie mamy dobrych wieści.

Wyniki matury 2022 we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Uczniowie od rana we wtorek, 5 lipca, mogą sprawdzać wyniki matury. Świadectwa maturalne zostały natomiast przesłane przez okręgowe komisje egzaminacyjne do szkół.

ZOBACZ TEŻ: Aleja Wielkiej Wyspy. Tak powstaje most nad Odrą. Wkrótce połączą dwa brzegi

Przypomnijmy, że aby sprawdzić swoje indywidualne wyniki w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU - stworzonym na zlecenie resortu edukacji, pozwalającym sprawdzać wyniki egzaminów państwowych - maturzyści muszą zalogować do systemu za pomocą loginu i hasła, które otrzymali od dyrektorów szkół.

Wyniki matur we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

W skali kraju maturę zdało 78,2 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 15,5 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu – podała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Pozostałych 6,3 proc. uczniów musi czekać co najmniej rok na powtórzenie matury.

Jak wypadły wyniki we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku?

Maturę w naszym regionie zdało 74,8 proc. maturzystów, a więc średnia jest niższa niż dla całego kraju.18,6 proc. ma prawo zdawać w sierpniu poprawkę, a 6,6 proc. nie zdało matury.

Najlepiej poszła matura uczniom liceów - 81,8 zdało, a 13,5 proc. ma poprawkę. Nie zdało 4,6 proc. zdających uczniów szkół ogólnokształcących. Z kolei uczniów techników zdało 63 proc., a poprawkę będzie miało 27,1 proc. Nie zdało matury 9,9 proc.

W przypadku absolwentów szkół branżowych II stopnia proporcje te wyglądają najgorzej: zdało - 27,3 proc., poprawka - 36,4 proc., nie zdało - 36,4 proc., ale trzeba od razu dodać, że w województwie było tych uczniów zaledwie 11.

Aleja Wielkiej Wyspy. Tak powstaje most na Odrze. ZOBACZ GFALERIĘ PONIŻEJ.

Wyniki i zdawalność wybranych przedmiotów obowiązkowych: 

  • Język polski - średni wynik - 53 proc.; zadało - 95 proc.
  • Matematyka - średni wynik - 55 proc.; zadało - 78 proc.
  • Język angielski - średni wynik - 78 proc.; zadało - 95 proc.
  • Język niemiecki - średni wynik - 52 proc.; zadało - 83 proc.
Aleja Wielkiej Wyspy. Tak powstaje most na Odrze
Sonda
Jesteś zadowolony z wyników swoich matur?