Wypadek AOW Wrocław ciężarówki

i

Autor: Policja Wrocław

Wypadek ciężarówki-lawety. Siedem osobówek rozsypało się na AOW

2021-10-29 9:48

Wypadek na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Po zderzeniu dwóch ciężarówek, aż siedem aut osobowych przewożonych na lawecie rozsypało się wokół miejsca zdarzenia. Jedna osoba została ranna, są również potężne utrudnienia.

Do wypadku doszło w piątek, 29 października, przed godz. 8. Na ósmym kilometrze Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, w pobliżu węzła Wrocław Południe, na jezdni w kierunku Warszawy zderzyły się dwa samochody ciężarowe. W wypadku ranny został jeden z kierowców. - Kierujący pojazdem przewożącym auta osobowe na chwilę obecną z nieustalonych przyczyn najechał na tył innego pojazdu ciężarowego stojącego na pasie awaryjnym – mówi sierżant sztabowy Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Ciężarówka-laweta przewoziła siedem aut osobowych. Rozsypały się one po okolicy, jedne wylądowały w rowie, inne na jezdni.  

Prawy pas oraz pas awaryjny na AOW są zablokowane. Mimo że ruch odbywa się pasami prawym i środkowym, momentalnie utworzył się korek. Zator jest nie tylko na obwodnicy, ale ze względu na fakt, że do zdarzenia doszło blisko A4, potężny korek powstał również na autostradzie. Przed godz. 10 korek na autostradzie A4 od Legnicy do Wrocławia miał prawie 10 km długości. Utrudnienia zakończyły się dopiero około godziny 14.30. 

CZYTAJ TEŻ: Masakra na drodze Wrocław – Kłodzko. Z osobówki niewiele zostało

Sonda
Czy podróżowanie A4 jest bezpieczne?
Potężna wichura we Wrocławiu