Wypadek wojskowych ciężarówek pod Wrocławiem. Potężne korki na autostradzie A4

i

Autor: pexels.com/pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne/Wypadek wojskowych ciężarówek pod Wrocławiem. Potężne korki na autostradzie A4

Przewoziły m.in. pociski artyleryjskie

Wypadek wojskowych ciężarówek pod Wrocławiem. Potężne korki na autostradzie A4

2022-10-03 13:02

W poniedziałek, 3 października, doszło do groźnego zdarzenia na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Pod Kątami Wrocławskimi zderzyły się trzy ciężarówki, w tym dwa pojazdy należące do amerykańskiej armii., które przewoziły m.in. pociski artyleryjskie. Na A4 są potężne korki.

Wypadek na autostradzie A4 pod Wrocławiem

Aktualizacja, godz. 13

Korek w kierunku Legnicy ma już ponad 20 km!

Aktualizacja, godz. 12

Korek na autostradzie wciąż rośnie, zwłaszcza na trasie w kierunku Legnicy. Ma on już niemal 15 km długości! Wojsko czeka na specjalne lawety i dźwig, które będą mogły zabrać uszkodzone pojazdy. Dodajmy, że przewoziły on m.in. pociski artyleryjskie.    

- Cywilna ciężarówka jadąca przed wojskowymi pojazdami gwałtownie zahamowała, w konsekwencji auto wojskowe uderzyło w jej tył, a na nie wpadła druga ciężarówka wojskowa – powiedział PAP rzecznik Komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu kpt. Daniem Zakrzewski.

W wypadku nikt nie ucierpiał, ale wojskowe auta nie nadają się do jazdy. Ciężarówki wojskowe USA przewoziły uzbrojenie - dodał kpt. Zakrzewski.

***

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 3 października, po godz. 8. Na 129. km autostrady, na odcinku między węzłami Kostomłoty i Kąty Wrocławskie, zderzyły się trzy samochody ciężarowe.

Do wypadku doszło na trasie w kierunku Wrocławia. Korki są jednak na jezdni w obu kierunkach. Przed godz. 10 zator w kierunku Wrocławia miał ok. 4 km, w kierunku Legnicy ponad 10 km.

Groźny wypadek na przejeździe kolejowym. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ. 

Wrocław. Śmiertelny wypadek na Sobieskiego