Wypadek wojskowych ciężarówek pod Wrocławiem. Potężne korki na autostradzie A4

i

Autor: pexels.com/pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne/Wypadek wojskowych ciężarówek pod Wrocławiem. Potężne korki na autostradzie A4

Przewoziły m.in. pociski artyleryjskie

Wypadek wojskowych ciężarówek pod Wrocławiem. Potężne korki na autostradzie A4

2022-10-03 13:02

W poniedziałek, 3 października, doszło do groźnego zdarzenia na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Pod Kątami Wrocławskimi zderzyły się trzy ciężarówki, w tym dwa pojazdy należące do amerykańskiej armii., które przewoziły m.in. pociski artyleryjskie. Na A4 są potężne korki.

Wypadek na autostradzie A4 pod Wrocławiem

Aktualizacja, godz. 13

Korek w kierunku Legnicy ma już ponad 20 km!

Aktualizacja, godz. 12

Korek na autostradzie wciąż rośnie, zwłaszcza na trasie w kierunku Legnicy. Ma on już niemal 15 km długości! Wojsko czeka na specjalne lawety i dźwig, które będą mogły zabrać uszkodzone pojazdy. Dodajmy, że przewoziły on m.in. pociski artyleryjskie.    

- Cywilna ciężarówka jadąca przed wojskowymi pojazdami gwałtownie zahamowała, w konsekwencji auto wojskowe uderzyło w jej tył, a na nie wpadła druga ciężarówka wojskowa – powiedział PAP rzecznik Komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu kpt. Daniem Zakrzewski.

W wypadku nikt nie ucierpiał, ale wojskowe auta nie nadają się do jazdy. Ciężarówki wojskowe USA przewoziły uzbrojenie - dodał kpt. Zakrzewski.

***

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 3 października, po godz. 8. Na 129. km autostrady, na odcinku między węzłami Kostomłoty i Kąty Wrocławskie, zderzyły się trzy samochody ciężarowe.

Do wypadku doszło na trasie w kierunku Wrocławia. Korki są jednak na jezdni w obu kierunkach. Przed godz. 10 zator w kierunku Wrocławia miał ok. 4 km, w kierunku Legnicy ponad 10 km.

Groźny wypadek na przejeździe kolejowym. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ. 

Wrocław. Śmiertelny wypadek na Sobieskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE