Wyrzucił psa z trzeciego piętra. 49-letni wrocławianin został aresztowany!

2020-12-17 12:04

49-letni wrocławianin, podejrzany o wyrzucenie z trzeciego piętra psa swojego znajomego, został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Zarzuty znęcania się nad zwierzęciem usłyszał także właściciel psa. Obu mężczyznom grozi kara kilkuletniego pozbawienia wolności. Wyrzucony przez okno pies przeżył, ale doznał ciężkich obrażeń.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w poniedziałek (14 grudnia) w bloku przy ul. Wesołej we Wrocławiu. Jeden z mężczyzn, przebywających w mieszkaniu na trzecim piętrze, wyrzucił przez okno psa swojego znajomego. Zwierzę upadło z dużej wysokości na chodnik i dotkliwie się połamało. Pies przeżył, ale czeka go skomplikowana operacja chirurgiczna.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca Wrocławia, który miał wyrzucić psa przez okno.

- Podczas czynności mężczyzna był agresywny i wulgarny w stosunku do funkcjonariuszy - informuje sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd następnego dnia został doprowadzony do komisariatu przy Ślężnej.

Wyrzucony przez okno pies należał do 37-letniego wrocławianina. Jak ustalili policjanci, on również miał znęcać się nad swoim bezbronnym pupilem. 37-latek usłyszał już zarzuty.

Zarzuty dotyczące znęcania się nad psem usłyszał także jego 49-letni znajomy. Decyzją sądu 49-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Za znęcanie się nad zwierzętami obu mężczyznom grożą 3 lata więzienia.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być bardziej surowe?

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Jak zadbać o pupila w zimie