Wyrzuciła przez okno 70 tys. zł i złotą biżuterię. Przestępcy nie mają litości dla starszych ludzi

i

Autor: pixabay Wyrzuciła przez okno 70 tys. zł i złotą biżuterię. Przestępcy nie mają litości dla starszych ludzi

Wyrzuciła przez okno 70 tys. zł i złotą biżuterię. Przestępcy nie mają litości dla starszych ludzi

2022-05-26 11:31

Kolejna starsza osoba padła ofiarą bezwzględnych przestępców. 74-letnia jeleniogórzanka wyrzuciła przez okno 70 tysięcy złotych i kosztowności. Bo tak jej kazał rzekomy policjant.

Mimo wielu apeli i informacji, kolejni starsi ludzie dają się oszukać bezwzględnym przestępcom. Jeleniogórska policja otrzymała zgłoszenie w sprawie oszusta podającego się za funkcjonariusza.

ZOBACZ TEŻ: Szalał po Wrocławiu na jednym kole. Motocyklista stracił prawo jazdy i dostał ogromny mandat

- Mężczyzna poinformował 74-letnią kobietę, że prowadzona jest akcja policji przeciwko grupie przestępczej, która chce ukraść jej majątek i aby go nie stracić powinna go im przekazać, celem zdeponowania i zabezpieczenia w prokuraturze - mówi podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Niestety, starsza kobieta uwierzyła przestępcy. - W związku z tymi informacjami, kobieta wyrzuciła przez okno pieniądze i złotą biżuterię. Łącznie pokrzywdzona straciła ponad 70 tysięcy złotych – dodaje Edyta Bagrowska.

Mylą mnie z Putinem. Ciężki czas byłego komandosa z Wrocławia. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Policja przypomina, że funkcjonariusze nie będą kontaktować się w żadnej ważnej sprawie telefonicznie, tylko przyjadą do mieszkania czy domu osobiście. Żaden mundurowy nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę. Nie „zabezpiecza” również pieniędzy przechowywanych w domach czy na koncie bankowym.

We Wrocławiu mieszka sobowtór Putina
Sonda
Czy policja może zrobić coś więcej, by zapobiec oszustwom "na policjanta" itp.?