Wyrzuciła przez okno 70 tys. zł i złotą biżuterię. Przestępcy nie mają litości dla starszych ludzi

2022-05-26 11:31
Wyrzuciła przez okno 70 tys. zł i złotą biżuterię. Przestępcy nie mają litości dla starszych ludzi
Autor: pixabay Wyrzuciła przez okno 70 tys. zł i złotą biżuterię. Przestępcy nie mają litości dla starszych ludzi

Kolejna starsza osoba padła ofiarą bezwzględnych przestępców. 74-letnia jeleniogórzanka wyrzuciła przez okno 70 tysięcy złotych i kosztowności. Bo tak jej kazał rzekomy policjant.

Mimo wielu apeli i informacji, kolejni starsi ludzie dają się oszukać bezwzględnym przestępcom. Jeleniogórska policja otrzymała zgłoszenie w sprawie oszusta podającego się za funkcjonariusza.

ZOBACZ TEŻ: Szalał po Wrocławiu na jednym kole. Motocyklista stracił prawo jazdy i dostał ogromny mandat

- Mężczyzna poinformował 74-letnią kobietę, że prowadzona jest akcja policji przeciwko grupie przestępczej, która chce ukraść jej majątek i aby go nie stracić powinna go im przekazać, celem zdeponowania i zabezpieczenia w prokuraturze - mówi podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Niestety, starsza kobieta uwierzyła przestępcy. - W związku z tymi informacjami, kobieta wyrzuciła przez okno pieniądze i złotą biżuterię. Łącznie pokrzywdzona straciła ponad 70 tysięcy złotych – dodaje Edyta Bagrowska.

Mylą mnie z Putinem. Ciężki czas byłego komandosa z Wrocławia. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Policja przypomina, że funkcjonariusze nie będą kontaktować się w żadnej ważnej sprawie telefonicznie, tylko przyjadą do mieszkania czy domu osobiście. Żaden mundurowy nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę. Nie „zabezpiecza” również pieniędzy przechowywanych w domach czy na koncie bankowym.

We Wrocławiu mieszka sobowtór Putina
Sonda
Czy policja może zrobić coś więcej, by zapobiec oszustwom "na policjanta" itp.?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE