Zatrzymani przesyłali dopalacze swoim klientom

i

Autor: Screen/dolnoslaska.policja.gov.pl Zatrzymani przesyłali dopalacze swoim klientom

Wysyłali dopalacze pocztą. Policjanci znaleźli u nich około półtora kilograma tych substancji [WIDEO]

2016-04-19 13:12

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych w centrum Wrocławia, kiedy przewozili dopalacze przez miasto.

Dwie osoby, o których działalności miała informacje policja, udało się złapać w poniedziałek, 18 kwietnia, około południa. Zatrzymani to 36 – letni mężczyzna i 34 – letnia kobieta, mieszkańcy powiatu wrocławskiego.

- W ich samochodzie oraz miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli około 500 porcji handlowych marihuany, blisko 1,4 kilograma dopalaczy, a także koperty, worki foliowe, urządzenia służące do porcjowania i pakowania środków odurzających oraz dokumentację dotyczącą ponad 150 przypadków nadania przesyłek i potwierdzeń zamówień - relacjonuje Paweł Petrykowski z wrocławskiej policji.

Na tym jednak śledztwo się nie kończy. Funkcjonariusze zapewniają, że w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. 

- Zabezpieczone substancje będą teraz dokładnie przebadane przez biegłego w zakresie ich zawartości - tłumaczy Paweł Petrykowski.

Opinia biegłego zdecyduje o tym, jakie zarzuty usłyszy 36-latek

Zatrzymana kobieta została zwolniona. Mężczyzna natomiast trafił do policyjnego aresztu. Własnie opinia biegłego dotycząca składu znalezionych substancji, oprócz informacji o przechwyconej marihuanie, będzie kluczowa dla tego, o co oskarżony zostanie mężczyzna.

Za posiadanie środków narkotycznych grozi do trzech, a w przypadku ich znacznej ilości tych substancji, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za handel narkotykami grozi natomiast kara do ośmiu, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Obejrzyj, co znaleźli policjanci:

Czytaj także: Szybsze leczenie i kompleksowa opieka. We Wrocławiu powstaje Centrum Chorób Piersi Breast Unit [WIDEO, AUDIO]​