Z impetem wjechał samochodem w kościół. Szokujące zdarzenie w Siechnicach pod Wrocławiem

i

Autor: OSP Siechnice

Rozpędzony volkswagen wjechał w kościół i przebił ścianę. Szok w Siechnicach [ZDJĘCIA]

2022-02-21 13:00

Niecodzienne wydarzenie w podwrocławskich Siechnicach. W niedzielę (20 lutego) wieczorem osobowy volkswagen z dużym impetem wjechał w kościół niszcząc elewację świątyni. Co skłoniło kierowcę do takiego działania? Sprawdźcie poniżej.

Do szokującego zdarzenia doszło w niedzielę, 20 lutego, przy ul. Kościelnej. Rozpędzony osobowy volkswagen wjechał w kościół znajdujący się kilkanaście metrów od ulicy. Siła uderzenia była na tyle duża, że elewacja świątyni została mocno zniszczona, a w pojeździe wystrzeliły poduszki powietrzne. Kierowca o własnych siłach zdołał opuścić pojazd.

Pierwsi na miejscu znaleźli się miejscowi strażacy oraz funkcjonariusze wrocławskiej drogówki, którzy patrolowali okolicę. - Sprawcą okazał się 30-letni mieszkaniec Siechnic, który w dodatku nie miał prawa jazdy. Mężczyzna przyznał się obecnym na miejscu funkcjonariuszom, że wjechał w ścianę budynku gdyż ma problemy osobiste i tym desperackim krokiem chciał zwrócić na siebie uwagę – relacjonuje sierżant sztabowy Rafał Jarząb z wrocławskiej policji.

Na szczęście ani kierujący, ani nikt inny nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Zniszczeniu uległa natomiast ściana budynku sakralnego oraz elementy karoserii osobowego volkswagena.

Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Ksiądz zmienił cennik
Sonda
Czy chodzisz do kościoła?