Od 0 do tysiąca złotych. Tyle płaci się za miejsce na cmentarzu we Wrocławiu i okolicach

i

Autor: Tomasz Golla

Od 0 do tysiąca złotych. Tyle płaci się za miejsce na cmentarzu we Wrocławiu i okolicach

2022-02-16 14:55

2400 zł za miejsce na cmentarzu, dla niepraktykujących opłata podwójna. Sprawa z podwrocławskich Ratowic zbulwersowała opinię publiczną. Sprawą zajęła się kuria, a my sprawdziliśmy jak opłaty za miejsce na cmentarzu kształtują się we Wrocławiu i okolicach.

Mieszkańcy podwrocławskich Ratowic (gmina Czernica) mocno się zdziwili, gdy zobaczyli nowy cennik „Opłaty za cmentarz”. Według niego za miejsce na nekropolii pod podstawowy, pojedynczy grób ziemny (za 20 lat) należy zapłacić aż 2400 zł. Sprawa odbiła się głośnym echem, bowiem ksiądz proboszcz zamieścił w regulaminie punkt, którym mówił, że niepraktykujący „płacą podwójnie” (nie tylko za miejsce na cmentarzu, ale również za mszę pogrzebową). Ostatecznie ksiądz wycofał się z cennika po interwencji kurii.

Przy okazji sprawdziliśmy, jak opłaty za miejsce na cmentarzu kształtują się w okolicy – we Wrocławiu oraz w wybranych gminach. Pod lupę wzięliśmy opłaty za taki sam rodzaj miejsca – pod pojedynczy, ziemny grób. Szczegóły sprawdźcie w galerii poniżej.

Ksiądz zmienił cennik