Drogi Użytkowniku,

My, nasi Zaufani Partnerzy oraz inne podmioty z Grupy ZPR Media uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie, czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikacji poprzez skanowanie urządzeń. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na korzystanie z tych technologii poprzez kliknięcie "Akceptuję". Zgoda jest dobrowolna i zawsze możesz ją wycofać klikając w przycisk "Zmień ustawienia zgód" znajdujący się na dole strony.

Aby móc w pełni komfortowo i świadomie korzystać z naszych witryn, prosimy zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności i Cookies. Dodatkowo informujemy że celami przetwarzania danych są: przechowywanie informacji, przechowywanie i dostęp do informacji, personalizacja, wybór i dostarczanie reklam, tworzenie raportów na temat reklam, wybór i dostarczanie treści, tworzenie raportów na temat treści, pomiary.

Za bilet miesięczny zapłacisz OKIEM! MPK Wrocław uruchomiło nowatorski system płatności

2021-03-10 13:28 mar
Autor: MPK Wrocław

W Biurze Obsługi Pasażera MPK Wrocław został uruchomiony nowatorski system płatności tęczówką oka. Jednym spojrzeniem będzie można zapłacić za bilet okresowy albo uregulować należność za przejazd bez ważnego biletu. Innowacyjny system opracował wrocławski fintech PayEye.

MPK Wrocław jest pierwszym na świecie przewoźnikiem, który wprowadził innowacyjny systemem płatności tęczówką oka. W Biurze Obsługi Pasażera przy ul. Prusa 75-79 jednym spojrzeniem można zapłacić m.in. za bilet okresowy albo uregulować należność za przejazd bez ważnego biletu.

- Mawia się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jak się okazuje, mogą się sprawdzić także w charakterze karty płatniczej - mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – MPK jedzie z duchem czasu, również gdy wchodzą w grę nowe technologie ułatwiające płacenie w naszym Biurze Obsługi Pasażera.

System opracowany przez wrocławski fintech PayEye jest bezpieczny dla zdrowia i całkowicie bezpieczny - tęczówki oka nie da się bowiem ukraść ani podrobić. Przyłożenie do terminala np. zdjęcia czyjegoś oka także nic nie da, urządzenie jest bowiem zabezpieczone przed taką próbą oszustwa. Cały proces płatności odbywa się zupełnie bezdotykowo – wystarczy spojrzeć w stronę terminala.

- PayEye przenosi konwencjonalne metody płatnicze do technologii przyszłości - mówi Krystian Kulczycki, prezes PayEye. - Nasze rozwiązanie to po prostu płatność okiem, a razem z nim wygoda, prostota i bezpieczeństwo. Brak gotówki i rozładowany telefon to już nie problem, gdy można zapłacić jednym spojrzeniem.

Dla pasażerów, którzy skorzystają z płatności okiem po raz pierwszy czeka niespodzianka. Wcześniejsza rejestracja on-line na payeye.com pozwoli skorzystać ze zwrotu za pierwszą transakcję okiem do 50 zł, już podczas pierwszej wizyty w MPK Wrocław.

PayEye to fintech z Wrocławia, który opracował pierwszy na świecie komercyjny system płatniczy oparty na biometrii tęczówki oka. Pierwsza faza projektu pilotażowo jest realizowana we Wrocławiu oraz okolicznych miejscowościach. Okiem można płacić już w 120 punktach – m.in. w restauracjach i kawiarniach, sklepach spożywczych, punktach usługowych i na stacjach benzynowych. System płatności okiem pojawił się w ostatnim czasie m. in. we wrocławskim Aquaparku i na lodowisku przy Stadionie Wrocław. Od 7 kwietnia 2021 r. PayEye będzie dostępne w aplikacji.

Twoja przeglądarka nie wspiera elementu wideo.

Oglądasz ultralekką wersję artykułu

Przejdź do pełnej wersji strony