Tramwaj wrocław

i

Autor: MPK Wrocław Komunikacja miejska we Wrocławiu

Zachód Wrocławia bez tramwajów. Zobacz duże zmiany na weekend

2021-09-03 9:59

Kolejne zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej we Wrocławiu. W sobotę, 4 września, rozpocznie się remont torowiska na skrzyżowaniu ulicy Legnickiej i Zachodniej. Na czas budowy rozjazdów tymczasowych tramwaje linii 3, 10, 20, 31 i 33 pojadą objazdami.

Niedawno rozpoczęła się prace na ul. Krakowskiej, co spowodowało, że mieszkańcy Księża Małego muszą przez trzy miesiące obejść się bez tramwajów. Teraz z utrudnieniami będą musieli liczyć się pasażerowie z zachodniej części miasta. Choć oni będą musieli zmagać się „jedynie” z objazdami komunikacji miejskiej. Na szczęście – przynajmniej na razie - tylko na weekend.

Tramwaje linii 3, 10 i 20 zostaną skrócone do placu Strzegomskiego, a następnie pojadą przez ulicę Złotoryjską, Śrubową i nową trasą autobusowo-tramwajową do placu Orląt Lwowskich i dalej w kierunku placu Wróblewskiego, Biskupina i Oporowa.

Tramwaje linii 31 i 33 zostaną skierowane objazdem od placu Orląt Lwowskich przez nową trasą autobusowo-tramwajową, ulicę Śrubową, Złotoryjską i Legnicką do placu Strzegomskiego a następnie pojadą przez ulicę Legnicką i plac Jana Pawła II i dalej w kierunku Gaju lub Sępolna.

Remont placu Jana Pawła II

Autobusy zastępcze na Legnickiej

Na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku ulicy Legnickiej, Lotniczej i Kosmonautów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa:

  • linia 710 na trasie pl. Jana Pawła II - Leśnica - pl. Solidarności;
  • linia 731 na trasie pl. Jana Pawła II - Stadion Wrocław (Królewiecka) - pl. Solidarności (kursy przedłużone od placu Jana Pawła II);
  • linia 733 na trasie pl. Jana Pawła II - Pilczyce - pl. Solidarności.

Dodatkowo podczas prowadzonych prac na skrzyżowaniu ulicy Legnickiej i Zachodniej, od 4 września 2021 roku przez okres około 2 miesięcy autobusy linii 102 jadące z pętli przy ulicy Grabowej w kierunku placu Jana Pawła II pojadą objazdem od ulicy Legnickiej przez ulicę Poznańską do ulicy Zachodniej z pominięciem przystanku "Głogowska".

Kiedy tramwaje wrócą na Legnicką?

Po wbudowaniu rozjazdów tymczasowych, tramwaje linii 3, 10, 20, 31 i 33 powrócą na trasę do Leśnicy i Pilczyc w poniedziałek, 6 września.

Horror w centrum Wrocławia. Tutaj na długo ugrzęźniesz w korku! Zobacz galerię poniżej. 

Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?