Zaczął uciekać podczas przymierzania biżuterii. Jednego jednak nie przewidział

i

Autor: Policja Jelenia Góra

Zaczął uciekać podczas przymierzania biżuterii. Jednego jednak nie przewidział

2022-02-07 12:34

25-latek poprosił w galerii handlowej o przymierzenie złotych łańcuszków oraz zegarka. Gdy dostał biżuterię… wybiegł ze sklepu. Daleko jednak nie uciekł. Okazało się, że w galerii handlowej był również policjant po służbie, który ruszył za złodziejem w pościg.

Do tego zdarzenia doszło w miniony piątek, 4 lutego, około godziny 20.15 w jednej z jeleniogórskich galerii handlowych. Będący na zakupach policjant w czasie wolnym usłyszał krzyki i zauważył kobietę biegającą za jakimś mężczyzną.

- Funkcjonariusz zareagował natychmiast i rzucił się w pogoń za sprawcą, a już kilka minut później zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o popełnienie przestępstwa. 25-latek nie reagował na polecenia policjanta, próbował się wyrywać i uciekać, jednak bezskutecznie – relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Jak się okazało mężczyzna przyszedł do sklepu jubilerskiego z zamiarem – jak się wydawało zakupu – biżuterii. Gdy założył na siebie dwa złote łańcuszki, zegarek oraz zawieszkę... wybiegł ze sklepu i zaczął uciekać. Wartość biżuterii została oszacowana na blisko 20 tysięcy złotych, ale w całości została odzyskana.

Tragiczny wypadek we Wrocławiu. Nie żyje kierowca matiza staranowanego przez porsche

Sprawcą okazał się mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który po zatrzymaniu noc spędził w policyjnym areszcie, a teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za kradzież grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy widząc złodzieja, zareagowałbyś i próbował go zatrzymać?