Zaczepiał ludzi w centrum Wrocławia i oferował im amfetaminę

i

Autor: materiały policji

Zaczepiał ludzi w centrum Wrocławia i oferował im amfetaminę. 18-latek zatrzymany

2021-09-01 13:22

Wrocławscy policjanci zatrzymali 18-latka, który zaczepiał przechodniów w okolicach Pasażu Niepolda i oferował im narkotyki. Młody wrocławianin miał przy sobie ponad 250 porcji handlowych amfetaminy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Wrocławscy policjanci, patrolując w nocy centrum dolnośląskiej stolicy, zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, który w okolicach Pasażu Niepolda podchodził do napotkanych przechodniów i wyraźnie im coś oferował. Podejrzewając, że mężczyzna handluje narkotykami funkcjonariusze postanowili go skontrolować.

Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły. Okazało się, że 18-latek miał przy sobie ponad 250 porcji handlowych amfetaminy. Wrocławianin został zatrzymany i już w kajdankach na rękach został przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

- Sprawą młodego wrocławianina zajmie się sąd – informuje sierż. szt. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Sytuacja komplikuje się w przypadku posiadania ich znacznej ilości - wtedy kara może wzrosnąć nawet do 10 lat.

Kierowca prawie zmiótł z jezdni rowerzystki