Burze z gradem we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Jest ostrzeżenia IMGW

i

Autor: pixabay Burze z gradem we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Jest ostrzeżenia IMGW

Załamanie pogody na Dolnym Śląsku. Szaleją burze z gradem. Jest ostrzeżenie! [05.05.2022]

2022-05-05 13:29

Piękna, wiosenna pogoda - tak rozpoczął się czwartek, 5 maja 2022 roku na Dolnym Śląsku. Niestety, taka aura nie będzie nam dana przez cały dzień. Po południu nadeszło załamanie pogody! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem!

Burze z gradem we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku 

Na Dolnym Śląsku dziś (5 maja) od rana piękne słońce i całkiem wysoka temperatura. Niestety, taka pogoda nie utrzyma się zbyt długo, bowiem od południa do naszego kraju nadejdą opady deszczu, a lokalnie będą występowały burze oraz burze z gradem.

ZOBACZ TEŻ: Zosia zginęła, jej koleżanka cudem uniknęła śmierci. Mieszkańcy Kudowy-Zdroju ciągle są w szoku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w związku z załamaniem pogody ostrzeżenie meteo I stopnia. Oto jego treść:

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad – informuje synoptyk IMGW-PIB: Piotr Ojrzyński.

Burze z gradem w regionie. Gdzie jest burza?

Ostrzeżenie na południu Dolnego Śląska obowiązuje od godz. 11 do godz. 22. We Wrocławiu i okolicach, a także w innych północnych powiatach regionu burze możliwe są w godz. 13 – 21.

Aktualizacja. 15

Opady deszczu, porywisty wiatr i lokalne burze pojawiły się we Wrocławiu i okolicach. 

Aktualizacja. 12.00

Pierwsze opady pojawiły się ok. godz. 11 nad obszarem Sudetów. - Notowane są przelotne opady deszczu o natężeniu od słabego po umiarkowany, a lokalnie także intensywny. W powiecie karkonoskim zanotowano pierwsze z wyładowań atmosferycznych. W najbliższym czasie rozwój komórek opadowych oraz burzowych powinien nastąpić także w części centralnej, wschodniej i północnej województwa – poinformował facebookowy profil Meteo Alert-Dolny Śląsk.

Potężna wichura we Wrocławiu
Sonda
Czy boisz się burzy?