Załamanie pogody na Dolnym Śląsku. Wracają mróz i śnieg! [PROGNOZA 30.03.]

i

Autor: pixabay

Pogoda Wrocław. Padają deszcz i śnieg, nadchodzi mróz! [PROGNOZA 31.03.]

2022-03-31 8:42

Załamanie pogody na Dolnym Śląsku stało się faktem. Koniec wiosny, wraca zima. Przynajmniej na razie. W regionie obowiązuje ostrzeżenie I stopnia dotyczące opadów śniegu w regionie. Sprawdźcie aktualną prognozę pogody dla Wrocławia i Dolnego Śląska 31.03.2022.

Pogoda Wrocław i Dolny Śląsk 31.03.2022

Załamanie pogody na Dolnym Śląsku. W nocy ze środy na czwartek (30/31 marca) nastąpiło ochłodzenie w całym regionie, zaczęło również mocno padać. - Polska znajduje się w układzie barycznym, w którym na wschodzie i zachodzie występują wyże atmosferyczne, w centrum kraju natomiast jest niż. Wraz z niżem nad kraj nadciągają fronty atmosferyczne, które oznaczają duże zachmurzenie, ochłodzenie, a nawet opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu – mówi Grzegorz Walijewski, synoptyk i rzecznik IMGW.

Ostrzeżenie I stopnia przed intensywnymi opadami śniegu

W pierwszej kolejności zimno zrobi się w powiatach na południu Dolnego Śląska. Tam również w pierwszej kolejności zacznie padać śnieg. IMGW wydało nawet ostrzeżenie I stopnia.

- Na obszarach powyżej 700 m n.p.m. prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm, lokalnie około 15 cm – informuje synoptyk IMGW-PIB Krzysztof Salanyk.

Ziści się koszmar? Jasnowidz Jackowski miał wizję

Ostrzeżenie obowiązuje na razie od godz. 13 w środę, 30 marca, do godz. 10 w czwartek, 31 marca.

W kolejnych dniach w Sudetach spadnie jeszcze więcej śniegu. Śnieg się utrzyma, bo temperatury w rejonach podgórskich i w górach będą ujemne. Z każdym kolejnym dniem na terenach podgórskich będzie chłodniej. W nocy z piątku na sobotę temperatury spadną do – 3, z soboty na niedzielę do – 5, ale w poniedziałek już może być – 8 i – 10 stopni Celsjusza.

Nie oznacza to, że na nizinach będzie dużo lepiej. Oczywiście aż takich mrozów nie będzie, ale nawet we Wrocławiu temperatura spadnie do zera, a w sobotę (2 kwietnia) może być ujemna, także w ciągu dnia. Można się spodziewać również opadów śniegu.

Meteorolodzy już teraz ostrzegają przed oblodzeniem, którego można się spodziewać na drogach czy chodnikach.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?