Fala upałów zaleje Wrocław

i

Autor: pixabay

Fala upałów zaleje Wrocław

Żar będzie lał się z nieba, potem nastąpi coś nieoczekiwanego [ALERT II STOPNIA]

2022-08-03 9:27

Pogoda Wrocław. W środę, 3 sierpnia, we Wrocławiu i na północy Dolnego Śląska zrobi się bardzo gorąco. Synoptycy wydali ostrzeżenie II stopnia. Żar z nieba będzie się lał przez trzy dni, a potem nastąpi coś nieoczekiwanego. Sprawdźcie szczegóły.

Pogoda Wrocław, 3 sierpnia

Stęskniliście się za upałami? Jeśli tak, to mamy dla Was dobre wiadomości. Już w środę, 3 sierpnia, we Wrocławiu i w północnych powiatach Dolnego Śląska zrobi się bardzo gorąco. Od zachodu wedrze się do Polski fala upałów, które zostaną z nami kilka dni.

ZOBACZ TEŻ: Tajemnicza śmierć nad zalewem. Zwłoki mężczyzny w zaparkowanym samochodzie

Ostrzeżenia II stopnia przed upałem

Będzie tak gorąco, że synoptycy zdecydowali się wydać ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia (POMARAŃCZOWY ALERT) przed upałami.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C – czytamy w komunikacie IMGW.

Co więcej, z dostępnych prognoz na stronie meteo.imgw.pl wynika, że w piątek temperatura może wynieść nawet 37 stopni!

Nie żyją trzy kobiety, wszystkie były pasażerkami pojazdów. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ. 

Ostrzeżenie obowiązuje od środy, 3 sierpnia, od godz. 13, do piątku, 5 sierpnia, do godz. 18. Oczywiście sytuacja jest na tyle dynamiczna, że daty mogą jeszcze ulec zmianie.

Według przewidywać synoptyków, żar z nieba lał będzie się przez trzy dni. Potem ma nastąpić ochłodzenie i to spore. W sobotę i niedzielę będzie co prawda (do ok. 25-26 stopni), ale będzie sporo chmur i opadów deszczu.

Nad Polskę nadciąga fala upałów
Sonda
Czy masz problemy ze zdrowiem podczas upałów?