Fala upałów zaleje Wrocław

i

Autor: pixabay

Fala upałów zaleje Wrocław

Żar będzie lał się z nieba, potem nastąpi coś nieoczekiwanego [ALERT II STOPNIA]

2022-08-03 9:27

Pogoda Wrocław. W środę, 3 sierpnia, we Wrocławiu i na północy Dolnego Śląska zrobi się bardzo gorąco. Synoptycy wydali ostrzeżenie II stopnia. Żar z nieba będzie się lał przez trzy dni, a potem nastąpi coś nieoczekiwanego. Sprawdźcie szczegóły.

Pogoda Wrocław, 3 sierpnia

Stęskniliście się za upałami? Jeśli tak, to mamy dla Was dobre wiadomości. Już w środę, 3 sierpnia, we Wrocławiu i w północnych powiatach Dolnego Śląska zrobi się bardzo gorąco. Od zachodu wedrze się do Polski fala upałów, które zostaną z nami kilka dni.

ZOBACZ TEŻ: Tajemnicza śmierć nad zalewem. Zwłoki mężczyzny w zaparkowanym samochodzie

Ostrzeżenia II stopnia przed upałem

Będzie tak gorąco, że synoptycy zdecydowali się wydać ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia (POMARAŃCZOWY ALERT) przed upałami.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C – czytamy w komunikacie IMGW.

Co więcej, z dostępnych prognoz na stronie meteo.imgw.pl wynika, że w piątek temperatura może wynieść nawet 37 stopni!

Nie żyją trzy kobiety, wszystkie były pasażerkami pojazdów. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ. 

Ostrzeżenie obowiązuje od środy, 3 sierpnia, od godz. 13, do piątku, 5 sierpnia, do godz. 18. Oczywiście sytuacja jest na tyle dynamiczna, że daty mogą jeszcze ulec zmianie.

Według przewidywać synoptyków, żar z nieba lał będzie się przez trzy dni. Potem ma nastąpić ochłodzenie i to spore. W sobotę i niedzielę będzie co prawda (do ok. 25-26 stopni), ale będzie sporo chmur i opadów deszczu.

Nad Polskę nadciąga fala upałów
Sonda
Czy masz problemy ze zdrowiem podczas upałów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE