Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0-1   data:2019-12-07

i

Autor: Łukasz Stepaniuk Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0-1 data:2019-12-07

ŻENADA! Kibice Zagłębia Lubin zaatakowali rodziców młodych piłkarzy Miedzi Legnica

2021-06-01 11:44

Co trzeba mieć w głowie, żeby zaatakować rodziców dopingujących swoje 11-letnie dzieci, gdy te grają mecz piłki nożnej? A takiego haniebnego czynu dopuścili się sympatycy Zagłębia Lubin. Napadli grupę ludzi podczas meczu ligi młodzików pomiędzy Wilkowianką Wilków a Miedzią Legnica. Teraz ci bandyci mają jednak spore problemy.

Najpierw musimy osoby niezorientowane (czyli zdecydowaną większość) wprowadzić w tajemny świat pseudokibiców. Otóż do żałosnego incydentu doszło w Wilkowie. To miejscowość niedaleko Złotoryi. W tym miasteczku jest sporo kibiców Zagłębia Lubin. A ci nie znoszą się z kibicami Miedzi Legnica. Dlatego nagle, podczas meczu 11-latków (4 klasa podstawówki), do Wilkowa przyjechały dwa samochody osobowe. Wysiedli z nich młodzi mężczyźni, zaczęli wykrzykiwać "Zagłębie, Zagłębie" i jakieś inne hasła potwierdzające, że nie lubią Miedzi Legnica, po czym rzucili się na rodziców dopingujących swoje dzieci. Zwyzywali ich, poszarpali, a na koniec ukradli szaliki i flagi. 

W głowach napastników musiało sporo się dziać, bo gdy chcieli z łupami odjechać spod stadionu, to jeden z kierowców był tak przejęty, że wjechał w zaparkowanego obok boiska busa.  

Można więc kpić i szydzić z tych kibiców Zagłębia, którzy zachowali się tak haniebnie. Ale nie może umknąć nam sprawa najważniejsza: czyli to, jak czują się dzieci. Jak czytamy w oficjalnym piśmie Miedzi Legnica, młodzi piłkarze byli przerażeni całą sytuacją. Bali się, że troglodyci zrobią krzywdę ich rodzicom i im samym. Na miejsce przyjechała policja, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Kibice-bandyci już zostali namierzeni. Odpowiedzą za przestępstwa, a uszkodzony bus to ich najmniejszy problem.

W Miedzi Legnica autentycznie zaczęli się bać o dzieci ich rodziców. Tym bardziej, że już w środę w Lubinie zagrają przeciwko Zagłębiu. Klub więc zwrócił się - we wspomnianym piśmie - o zapewnienie ochrony i asysty policji podczas tego spotkania. Czy ktoś ma wątpliwości, że sytuacja jest chora? Mecz dzieci, z uwagi na obawę przed kibicami, ma być ochraniany przez policję!

Warto też zaznaczyć, że zdecydowana większość kibiców Zagłębia Lubin zdecydowanie potępia zachowanie bandytów w Wilkowie. Rozmawialiśmy z jednym z przedstawicieli sympatyków Miedziowych, który powiedział wyraźnie, że grupa napastników jest poszukiwana przez prawdziwych kibiców Zagłębia. Liczą oni, że zdążą im wyjaśnić co źle zrobili, zanim zatrzyma ich policja.

- Te półgłówki, które ośmieszyły nas wszystkich, powinny modlić się o to, aby nie wpaść w ręce normalnych kibiców, którzy nie zgadzają się na takie patologie - mówi nam wprost nasz rozmówca z Lubina.  

Roman Kołtoń WYWRÓŻYŁ Lewandowskiemu, co osiągnie na Euro 2020: „Strzeli...” | Futbologia