ZGROZA koło Złotoryi! Pijana matka wiozła dziecko i omal go nie zabiła!

2020-06-30 0:17 MT
Radiowóz
Autor: KWP Łódź

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miała kierująca seatem, która wpadła w poślizg, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. Co więcej, 32-latka wiozła w aucie swoje 11-letnie dziecko! Na szczęście, w wyniku zdarzenia, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Jak informuje dolnośląska policja, do zdarzenia doszło w powiecie złotoryjskim, na trasie pomiędzy miejscowościami Brochocin i Modlikowice. O zaistniałej sytuacji funkcjonariuszy poinformowali świadkowie. Na miejsce natychmiast zostali wysłani mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. W trakcie czynności ustalili oni, że kierująca samochodem osobowym marki Seat wpadła w poślizg, a następnie zjechała do przydrożnego rowu i czołowo uderzyła w drzewo. Autem wraz z kobietą podróżowało również jej 11-letnie dziecko.

Na szczęście żadna z tych osób nie odniosła poważnych obrażeń i o własnych siłach wyszły one z auta, a następnie oddaliły się z miejsca zdarzenia, nie czekając na przyjazd służb. Kierująca została zatrzymana w swoim domu. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kobieta straciła już prawo jazdy, a za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadała przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

- Mając na uwadze powyższe zdarzenie, apelujemy do kierowców, aby wybierając się w podróż, zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania na tę okoliczność w każdej jednostce policji - mówi Przemysław Ratajczyk, oficer prasowy dolnośląskiej policji.

Ratajczyk mówi też, że należy również pamiętać, że powinniśmy zawsze reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower – uniemożliwiając jej jazdę oraz powiadamiając policję.

- Pamiętajmy, że w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec czyjejś tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych - dodaje policjant.

Matka z córkami utraciły mieszkanie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.