Złodzieje ukradli motorówkę z przyczepą. Łup ukryli i zamaskowali

i

Autor: Policja Złotoryja Złodzieje ukradli motorówkę z przyczepą. Łup ukryli i zamaskowali

Łup odzyskany, czas na sprawców

Złodzieje ukradli motorówkę z przyczepą. Łup ukryli i zamaskowali

2022-09-28 13:44

Złotoryjscy policjanci odnaleźli skradzioną motorówkę i przyczepą służącą do jej transportu. Sprzęt, o wartości około 30 tysięcy złotych, zniknął kilka dni. Łup był skrzętnie zamaskowany, ale mundurowi wpadli na jego trop. Teraz szukają sprawców kradzieży.

Do kradzieży doszło na początku ubiegłego tygodnia (ok. 20 września). Policjanci ze Złotoryi dostali zgłoszenie o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego, należącego do miejscowego klubu żeglarskiego.

- Skradziona została łódź motorowa z silnikiem oraz przyczepą służącą do jej transportu. Sprzęt należał do miejscowego klubu żeglarskiego, który wykorzystywał ją podczas sezonu letniego. Łączne straty klubu oszacowano na kwotę około 30 tysięcy złotych – wyjaśnia mł. asp. Dominika Kwakszys z KPP w Złotoryi.

Złotoryja. Motorówka ukryta w lesie 

Po kilku dniach pracy operacyjnej, funkcjonariusze ustalili miejsca ukrycia motorówki. - Precyzyjnie zamaskowana siatką i gałęziami drzew, była ukryta w kompleksie leśnym na terenie powiatu złotoryjskiego. Mundurowi odzyskali całość skradzionego sprzętu i wkrótce zostanie on zwrócony właścicielowi - dodaje Dominika Kwakszys.

Policjanci sprawdzają teraz okoliczności tego zdarzenia, a przede wszystkim pracują nad ustaleniem sprawców kradzieży.

Wieża na Śnieżniku już otwarta. GALERIA ZDJĘĆ PONIŻEJ. 

Tyle zostało z Solpolu w centrum Wrocławia