Duże pieniądze dla kaliskich kościołów! Wiemy, na co zostaną wydane. Wierni będą w SZOKU!

i

Autor: pixabay.com Duże pieniądze dla kaliskich kościołów! Wiemy, na co zostaną wydane. Wierni będą w SZOKU!

Złotoryja: Duchowni CHCĄ PIENIĘDZY! Parafia ROZLICZYŁA wiernych! Kontrowersyjne sprawozdanie i wnioski

2021-03-02 11:22

Parafia Rzymskokatolicka w Złotoryi podzieliła się raportem ze zbiórki, którą prowadzono w celu pokrycia wydatków na prace remontowe. Poza kwotą ponad 28 tysięcy złotych, znajdziemy tam też informację o grupie wiernych, którzy dali najwięcej i... tych, którzy dali najmniej. Duchowni nie kryją rozczarowania wiernymi w przedziale wiekowym 20-29 lat.

Duchowni dają popis! Z tego raportu wylewa się miłosierdzie!

Oficjalna strona Rzymsko-Katolickiej Parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi publikuje podsumowanie zbiórki pieniędzy na prace remontowe. Z dokumentu dowiadujemy się, że zebrano 28.130 złotych, ale to wciąż za mało.

- W tym roku ofiary złożyły 294 rodziny. Dla porównania, w ubiegłym roku po kolędzie przyjęło księdza 1420 rodzin. Na zadłużenie w ubiegłym roku złożyło się 756 rodzin na kwotę 61.240 złotych. Na dzień dzisiejszy parafii zostało do spłaty pożyczkodawcom tylko 1870 złotych - czytamy.

Najwięcej płacą najstarsi, najmniej - najmłodsi. "Nie możemy na nich liczyć". Nie płacą i się nie żenią

Poniżej, w dokumencie, znajduje się dokładny zapis procentowego udziału w budżecie wiernych w różnym przedziale wiekowym.

I tak, dowiadujemy się, że 45 proc. wpłacających to wierni powyżej 61 roku życia. Im młodsi parafianie, tym mniej wpłat, a w przedziale wiekowym 20-29 lat zaktywizowanych wpłacających było tylko 0,1 proc. Komentarz parafii w tej sprawie jest co najmniej ciekawy.

- Z tych statystyk wynika, że parafia nie może liczyć na młode rodziny, które najdłużej będą korzystały z tej świątyni, a niestety nie angażują się w ślub, w niewielkim procencie angażują się w sprawy remontów i utrzymania parafii - dzielą się refleksją duchowni i dodają, że taki obrót spraw idealnie opisuje... przypowieść! 

- Potwierdza się prawda z przypowieści ewangelicznej, gdzie Jezus chwali i mówi do apostołów: "że ta uboga wdowa wrzuciła do skarbony w świątyni najwięcej, wszystko co miała, całe swe utrzymanie - czytamy.

W dalszej części raportu przeczytamy też, że to, kto ile dorzuci do kościelnego budżetu, nie jest sprawą proboszcza, ale na długi parafii powinni zrzucić się wszyscy.

- To, co Państwo składacie na remonty oraz utrzymanie parafii to nie jest sprawa proboszcza, ale jest to nasze wspólne dobro, które ma służyć przyszłym pokoleniom wierzących Złotoryjan, którzy będą korzystali z tej odnowionej świątyni - podkreślono i dodano - Proszę, aby reszta parafian przyłączyła się do spłaty zadłużenia.

Sonda
Co sądzisz o tak sformuowanej odezwie kościoła?