Zmiana czasu na letni 2022. Kiedy zmiana czasu? Śpimy dłużej czy krócej? [ZMIANA CZASU 26/27 MARCA]

i

Autor: pixabay/StockSnap Zmiana czasu na letni 2022. Kiedy zmiana czasu? Śpimy dłużej czy krócej? [ZMIANA CZASU 26/27 MARCA]

Zmiana czasu na letni 2022. O której godzinie jest zmiana czasu? Śpimy dłużej czy krócej? [26/27 MARCA]

2022-03-27 7:21

Zmiana czasu na letni 2022. Zmiana czasu już w ten weekend, w nocy z soboty na niedzielę (26/27 marca) przeszliśmy z czasu zimowego na letni. Czy dziś jest zmiana czasu? Czy śpimy dłużej czy krócej? O której przestawiamy zegarki? Czy to ostatni raz? Sprawdźcie szczegóły i odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania związane ze zmianą czasu.

Zmiana czasu na letni 2022

Zmiana czasu na letni 2022 już w ten weekend. W końcu – mogą powiedzieć zwłaszcza Ci, którzy cały marzec czekali na przejście z czasu zimowego na letni. Przypomnijmy, że do zmiany czasu dochodzi w ciągu roku dwukrotnie - w ostatnią niedzielę października wraca się do czasu zimowego, a na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca.

UWAGA! Śmiertelne konsekwencje zmiany czasu. Naukowcy nie mają wątpliwości!

Czy dziś jest zmiana czasu?

Czy dziś jest zmiana czasu? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Sprawdźcie szczegóły poniżej. 

Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?

Kiedy przechodzimy na czas letni? O której?

Zmiana czasu na letni nastąpi w nocy z soboty na niedzielę, czyli z 26 na 27 marca, a ściślej mówiąc w niedzielę w nocy.

Zgodnie z rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów „wprowadzenie czasu letniego środkowoeuropejskiego polega na zmianie wskazań zegarów z godziny 2 minut 00 czasu środkowoeuropejskiego na godzinę 3 minut 00, która będzie godziną początkową czasu letniego środkowoeuropejskiego.

Która jest godzina po zmianie czasu?

W nocy nastąpiła zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegara należało przesunąć o godzinę do przodu.

Oczywiście nie było konieczności wstawania w nocy, aby przestawić wskazówki zegara. Wiele z nas zrobiło to przed spaniem, można również zrobić to po obudzeniu się. Pamiętajmy, że w większość urządzeń, jak telefon czy komputer, czas przesuwa się automatycznie.

Przed przestawieniem zegarków, trzeba więc upewnić się, która jest godzina.

Śpimy o godzinę dłużej czy krócej?

To pytanie zadaje wielu z Was. Wyjaśniamy więc, że wskazówki zegarów przesuwamy o godzinę do przodu, a więc śpimy o godzinę krócej.

Zmiana czasu – to już ostatni raz?

Koniec zmiany czasy? Dyskusja na temat toczy się w krajach Unii Europejskiej od lat. Konsultacje w 2018 roku wykazały, że 84 proc. mieszkańców opowiedziało się za zniesieniem zmian czasu. Rozpoczęły się nawet prace nad stosownymi rozporządzeniami, ale nie zostały dokończone. Na dziś wiadomo tyle, że do końca 2026 roku w Polsce nie będzie zniesienia zmian czasu.

QUIZ. Znasz te przysłowia o wiośnie. My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
I wiosna by tak nie smakowała, gdyby...