Pociągiem ZA DARMO ze Szklarskiej Poręby i Wałbrzycha do Wrocławia! Jak skorzystać z bezpłatnego przejazdu?

i

Autor: Koleje Dolnośląskie Pociągiem ZA DARMO ze Szklarskiej Poręby i Wałbrzycha do Wrocławia! Jak skorzystać z bezpłatnego przejazdu?

Zmiany w kursowaniu Kolei Dolnośląskich. Część pociągów zastąpią autobusy

2021-08-26 11:03

Od niedzieli (29 sierpnia) zmieni się rozkład jazdy pociągów na Dolnym Śląsku. Zmiany spowodowane są pracami modernizacyjnymi, a nowy rozkład Kolei Dolnośląskich obowiązywać będzie do 6 listopada. Na wybranych odcinkach obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Dolnośląskich. Nowy rozkład wejdzie w życie już w niedzielę (29 sierpnia) i będzie obowiązywać do 6 listopada. Jak zapewnia przewoźnik, to przedostatnia zmiana, z którą w tym roku będą musieli zapoznać się Dolnoślązacy.

- Zmiany w rozkładzie jazdy spowodowane są pracami modernizacyjnymi, które na wybranych liniach kolejowych prowadzone są przez zarządcę infrastruktury: PKP PLK - wyjaśnia Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. - Dla przewoźników jest to również szansa na lepsze dopasowanie rozkładów pod potrzeby naszych pasażerów. W jesiennej korekcie zmiany w kursowaniu pociągów mogą sięgać kilku bądź kilkunastu minut, dlatego apelujemy, aby odpowiednio wcześnie zapoznać się z nowym rozkładem jazdy.

ZOBACZ TEŻ: Koleje Dolnośląskie kupią 13 nowoczesnych pociągów elektrycznych [ZDJĘCIA]

Najistotniejsze zmiany będą dotyczyć kursowania pociągów na trasie Wrocław Główny - Legnica. Niektóre z połączeń zostaną odwołane bądź skrócone, a dotychczasowy pociąg relacji Legnica - Międzylesie (odjazd 14:20) będzie kursował na dwóch odrębnych trasach: Legnica - Wrocław Główny oraz Wrocław Główny - Międzylesie. W związku z zamknięciem odcinka Jaworzyna Śląska - Strzegom pociąg relacji Bielawa Zachodnia – Legnica (odjazd 17:37) zostanie odwołany na trasie Jaworzyna Śląska -Legnica bez zastępczej komunikacji autobusowej.

Na trzech liniach kolejowych czasowo wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Od 16 września do 9 listopada z transportu zastępczego będą korzystać pasażerowie podróżujący na odcinku Jaworzyna Śląska - Strzegom. Z kolei do 22 września wyłączony z użytku kolejowego będzie odcinek Kłodzko - Międzylesie - Lichkov. W wyniku przedłużających się prac remontowych, część trasy będą też musieli pokonać zastępczymi autobusami pasażerowie podróżujący na odcinku Polanica Zdrój - Kudowa Zdrój.

Szczegółowe informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy dostępne są TUTAJ.

Młoda kobieta WTARGNĘŁA na przejście dla pieszych