Zrzucili pięknego pieska z mostu, zginął w męczarniach. Trwają poszukiwania bestii! [FOTO]

i

Autor: Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt/ Facebook Zrzucili pięknego pieska z mostu, zginął w męczarniach. Trwają poszukiwania bestii! [FOTO]

Zrzucili pięknego pieska z mostu, zginął w męczarniach. Trwają poszukiwania bestii! [FOTO]

2021-01-11 21:24

Bestialstwo, to najłagodniejsze słowo, jakim można opisać to do czego dopuścił się sprawca bądź sprawcy w Siedlęcinie (pow. karkonoski). Z tamtejszego wiaduktu kolejowego ktoś zrzucił psa, zwierzę spadło z dużej wysokości i nadziało się na wystające konary drzew. Około 10-letni czworonóg przeżył istny horror! Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, który ujawnił sprawę szuka winnego. Wyznaczono nagrodę za pomoc we wskazaniu oprawcy psiaka.

Jak informuje Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt do zdarzenia doszło w przeciągu minionej doby. Pies w typie owczarka niemieckiego miał około 10 lat. Zdjęcia z miejsca zdarzenia, niewielkiego Siedlęcina w powiecie karkonoskim są wyjątkowo przejmujące i dramatyczne. Zrzucone zwierze musiało przeżyć koszmar.

PRZECZYTAJ: Jelenia Góra: Owczarki zagryzły człowieka. Właścicielowi psów grozi 5 lat więzienia

- Charakter obrażeń wskazuje na to, że zgon zwierzęcia nastąpił w wyniku upadku z wysokości i „nadziania się” na wystające konary, co spowodowało perforację jamy brzusznej i wypadnięcie trzewi. Następnie psiak stoczył się w głąb wąwozu. Do zdarzenia musiało dojść w ciągu ostatniej doby - wskazuje na to stan zwłok oraz stopień zmian pośmiertnych – informują pracownicy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

CZYTAJ: Dolny Śląsk: Pijany kierowca tira jechał autostradą A4! Rozbił punkt poboru opłat

Teraz obrońcy zwierzą poszukują sprawcy bestialskiego czynu i wyznaczają nagrodę w wysokości 2500 zł za pomoc we wskazaniu – jak sami to określają bez ogródek – kata.

- Wszelkie informacje na temat tej sprawy możecie przesyłać anonimowo na nasz adres mailowy - sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl – informują we wpisie członkowie DIOZ.

CZYTAJ: Zastrzelił SYNA z rewolweru! Wcześniej rzucił się na niego z MŁOTKIEM! [SZCZEGÓŁY ZBRODNI]

Ojciec zastrzelił swojego syna