Dolny Śląsk: Pijany kierowca tira jechał autostradą A4! Rozbił punkt poboru opłat

2021-01-11 14:52

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 58-letni kierowca tira, który zdecydował się na jazdę kilkudziesięciotonowym pojazdem po spożyciu alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez wrocławskich policjantów, gdy rozbił swój samochód na punkcie poboru opłat na autostradzie A4. Jak się okazało miał w organizmie 1,7 promila alkoholu.

O krok od tragedii na autostradzie A4. Za kierownicą jednego z ogromnych tirów pędzących ruchliwą autostradą siedział pijany kierowca. Na szczęście nie zdążył spowodować żadnego wypadku, gdyż swoją podróż zakończył na punkcie poboru opłat.

- 58-letni kierujący, przejeżdżając przez punkt poboru opłat na autostradzie A4, nie zachował bezpiecznej odległości od urządzeń infrastruktury drogowej, uszkadzając je, a także swój pojazd - informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskie Policji we Wrocławiu.

Po kilku minutach na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci z wrocławskiej drogówki. Jak się okazało, 58-letni kierowca ciężarówki miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Dowód rejestracyjny ciężarówki i prawo jazdy mężczyzny zostały zatrzymane, a on sam został przewieziony na komisariat.

O dalszym losie 58-latka zdecyduje teraz sąd. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mogą mu grozić nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem pijanych kierowców?
Kierowca BMW pomylił światła na skrzyżowaniu. Groźny wypadek we Wrocławiu