Zamek Książ

i

Autor: Jar.ciurus/cc/wikipedia.org

Zwłoki kobiety w rzece u podnóża zamku Książ! Makabryczne odkrycie w Wałbrzychu

2020-12-16 8:37

Zwłoki ok. 40-letniej kobiety odnaleziono we wtorek w rzece Pełcznicy w pobliżu zamku Książ. Ciało znajdowało się w trudno dostępnym terenie i do jego wydobycia niezbędna okazała się pomoc ratowników GOPR. Policja pod nadzorem prokuratora ustala okoliczności śmierci kobiety.

Makabryczne odkrycie w Wałbrzychu. We wtorek (15 grudnia) w rzece Pełcznicy w pobliżu zamku Książ znaleziono zwłoki ok. 40-letniej kobiety. Jak informuje Gazeta Wrocławska, ciało kobiety odnaleziono w pobliżu ścieżki Hochbergów – malowniczego, choć niebezpiecznego szlaku turystycznego.

Zwłoki znajdowały się w trudno dostępnym terenie – na brzeg wydostali je strażacy z pomocą ratowników GOPR. Nie wiadomo, jak zginęła kobieta – czy był to wypadek, czy do jej śmierci przyczyniły się inne osoby. To ma wyjaśnić dochodzenie prowadzone przez policję pod nadzorem prokuratora.

Ścieżka Hochbergów to malowniczy szlak turystyczny w pobliżu zamku Książ, na którym nie brakuje mostków i ścieżek, biegnących miejscami nad stromymi urwiskami. Ze względu na liczne uszkodzenia i dewastacje – m.in. brakujące barierki i dziury w drewnianych mostkach – część ścieżki została kilka miesięcy temu zamknięta.

Ogrody światła na zamku Książ

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!