11 listopada we Wrocławiu. Obchody Święta Niepodległości we Wrocławiu

i

Autor: UM Wrocław 11 listopada we Wrocławiu. Obchody Święta Niepodległości we Wrocławiu

Co będzie się działo?

11 listopada we Wrocławiu. Obchody Święta Niepodległości we Wrocławiu

2022-11-11 4:21

W piątek, 11 listopada, obchodzimy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Co będzie się działo we Wrocławiu w Święto Niepodległości? Sprawdźcie.

Obchody 11 listopada we Wrocławiu

Święto Niepodległości już w piątek, 11 listopada. Pogoda powinna dopisać, warto więc wziąć udział w jednym z wydarzeń organizowanych w ramach obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. We Wrocławiu będzie się działo naprawdę dużo.

Radosna Parada Niepodległości

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19 wraca Radosna Parada Niepodległości. Wystartuje ona o godz. 10 z pl. Wolności i przejdzie do Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej. Na godz. 11.30 zaplanowany jest tam pokaz grup chorągwiarzy i mażoretek.

O godz. 12 na placu przed CHZ odbędzie się akcji „Do Hymnu”, czy wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”, po którym nastapi koncert pieśni patriotycznych. O 14 zaplanowano rozpoczęcie pokazu zabytkowych samochodów.

Goście Zajezdni będą też mogli bezpłatnie (tylko 11 listopada) odwiedzić wystawy „Wrocław 1945–2016” oraz „Odra most. Odra granica”.

WrocWalk Marathon 2022

WrocWalk Marathon 2022, czyli spacer na medal, to rodzinne wydarzenie polegające na kolekcjonowaniu pieczątek podczas poznawania najbardziej interesujących punktów miasta. W wydarzeniu weźmie udział dwa tysiące osób, a większość atrakcji ulokowano w okolicach Rynku.

  • Meta i wręczanie medali uczestnikom: 10:00 - 19:00, pręgierz
  • Unikalna bryczka „z Józefem Piłsudskim”: 12:00 - 14:00, pręgierz
  • Potańcówka Niepodległości,, namiot Ekosystem, żużlowcy WTS Sparta
  • i Szczepciobus: 10:30 - 16:00, pl. Wolności
  • Sportowa strefa Straży Miejskiej, Panthers Wrocław i MCS: 10:00 - 16:00, Wyspa Słodowa
  • Inscenizacja historyczna IPN: 10:00 - 16:00, północna pierzeja Rynku

Potańcówka Niepodległości

Jedna z atrakcji towarzyszących WrocWalk Marathonowi. Odbędzie się tradycyjnie na pl. Wolności pod Narodowym Forum Muzyki – od godz. 10.30 (wtedy spod NFM-u wyrusza Radosna Parada Niepodległości) do 16. Z głośników popłyną krajowe szlagiery i hity, czyli polska muzyka, która łączy pokolenia. Całość poprowadzi DJ Ewelina Gra, dobrze znana uczestnikom letnich potańcówek.

Wyścigi konne i zakończenie sezonu na Partynicach

Siedem gonitw, w tym pięć w obsadzie międzynarodowej, 59 zgłoszonych koni, jeźdźcy z Polski, Czech i Szwecji - tak wygląda program ostatniego dnia sezonu na Partynicach (ul. Zwycięska 2). Mityng rozpocznie się o godz. 10.30, start pierwszej gonitwy przewidziano pół godziny później, natomiast międzynarodowa gonitwa o Nagrodę Zamknięcia Sezonu rozpocznie się o 14.30. Wyścigom towarzyszyć będą atrakcje dodatkowe dla najmłodszych: przejażdżki na kucykach oraz zawody "hobby horse". Wstęp na wyścigi bezpłatny.

wROCK for Freedom – koncerty Lady Pank i Kombii

Na scenie Hali Stulecia, w ramach cyklu wROCK for Freedom, wystąpią legendy polskiego rocka - Lady Pank oraz KOMBII z Grzegorzem Skawińskim w składzie. Wydarzenie w godz. 17-21. Bilety od 65 złotych.

Szaleńczy pościg i strzały we Wrocławiu