Karpacz zdetronizował Zakopane. Tutaj przyjedzie najwięcej turystów na długi, listopadowy weekend

i

Autor: przemokrzak/pixabay.com Karpacz zdetronizował Zakopane. Tutaj przyjedzie najwięcej turystów na długi, listopadowy weekend

Szklarska Poręba też w czołówce

Karpacz zdetronizował Zakopane. Tutaj przyjedzie najwięcej turystów na długi, listopadowy weekend

2022-11-08 9:06

Karpacz wyprzedził w listopadzie Zakopane pod względem popularności miejsc wypoczynku wybierany z noclegami – wynika z danych portalu turystycznego Nocowanie.pl. W czołówce jest też Szklarska Poręba.

Tutaj chętnie pojedziemy na długi, listopadowy weekend  

Według danych portalu Nocowanie.pl, blisko 80 proc. osób planujących wyjazd na terenie Polski w dniach 11-13 listopada zamierza przeznaczyć na niego dwa dni.

W listopadzie zdecydowana większość wyjeżdżających - 61 proc. - wybiera odpoczynek w górach. - Widać jednak spore przetasowanie na liście miejscowości, w których najczęściej poszukują oni zakwaterowania. Na początku listopada najpopularniejsze było Zakopane, teraz jednak jego miejsce, przesuwając się z czwartego, zajął Karpacz. Na trzeciej pozycji uplasowała się Szklarska Poręba. Z kolei czwarte miejsce zajmuje Gdańsk, który jeszcze na Wszystkich Świętych zajmował ósmą pozycję – informuje portal.

Piątą najpopularniejszą miejscowością podczas najbliższego długiego weekendu, według Nocowanie.pl, jest Kraków. Wzrosło przy tym zainteresowanie miejscowościami nadmorskimi - wśród dwudziestu najczęściej wyszukiwanych, oprócz wspomnianego Gdańska, znalazły się również Sopot, Międzyzdroje, Krynica Morska i Kołobrzeg.

Tomasz Zaniewski, dyrektor finansowy Nocowanie.pl, podkreślił, że turyści wybierając noclegi kierują się w głównej mierze ceną i opinią innych. - Według naszych szacunków w ten długi weekend wyniesie ona średnio 65 zł za osobę na dobę – powiedział Zaniewski.

Szaleńczy pościg i strzały we Wrocławiu