W trakcie przedstawienia planowane są dwie przerwy

i

Autor: Wojciech Góralski W trakcie przedstawienia planowane są dwie przerwy

14-godzin w teatrze! Zagrają "Dziady" w całości [WIDEO, AUDIO]

2016-02-17 10:59

Po raz pierwszy w historii teatru narodowa epopeja będzie wystawiona w całości. Pracownicy Teatru Polskiego obiecują przerwy na posiłki, ale czy taki maraton da się wytrzymać?

Premiera trwającego 14 godzin przedstawienia zaplanowana jest na sobotę, 20 lutego. Widzowie rozpoczną oglądać spektakl o godz. 12.00, a zakończą o 2.00 w nocy. Aktorzy biorący udział w przedstawieniu do takiego maratonu przygotowują się juz od dłuższego czasu. Całodniowe próby trwają już od dawna.

Pracownicy teatru radzą widzom też się specjalnie przyszykować na tak wielką porcję sztuki.

- Wszyscy musimy się wyspać. To na pewno. Każdy powinien być  w pełni sił. Przygotowaliśmy specjalne zestawy dla naszych widzów. Mamy pakiet "Nakarm Dziady". To bon, który będzie można wykorzystać w pobliskich knajpkach - opowiada Weronika Czyżewska z Teatru Polskiego.

Dodaje też, że własne termosy i kanapki są również mile widziane.

Są chętni na kilkunastogodzinne przedstawienie?

W trakcie trwania spektaklu przewidziane są dwie mniej więcej godzinne przerwy: obiadowa i kolacyjna. Mimo to tak długi maraton teatralny to spore wyzwanie.

- Chyba bym nie wysiedziała tak długo. Gdyby teatr zapewnił naprawdę dobre jedzenie i nocleg może bym spróbowała - twierdzi jedna z zapytanych.

- Na tak długiej sztuce trudno się skupić. Po trzech godzinach nie byłbym w stanie już skupić uwagi. Poszedłbym jeśli zaprosiła by mnie najpiękniejsza dziewczyna, jaką w życiu widziałem - przyznaje inny.

Jeśli chcecie podjąć teatralne wyzwanie - szykujcie się na kwiecień. Na premierę "Dziadów" bilety zostały wyprzedane już półtora miesiąca temu. Następny raz spektakl zostanie pokazany w całości 9 kwietnia.

Co sądzisz o wystawianiu tak długiej sztuki? Czekamy na komentarze!

Zobacz film reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego z próby prasowej "Dziadów":

14-godzin w teatrze! Zagrają "Dziady" w całości. Czy taki maraton da się wytrzymać?Czytaj więcej na: http://wroclaw.eska.pl/poznaj-miasto/14-godzin-w-teatrze-zagraja-dziady-w-calosci-wideo-audio/110205

Posted by ESKA INFO Wrocław on 17 luty 2016

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Arka Gołki:

Czytaj także: Coraz więcej zakażonych świńską grypą we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku