Po wypadku Dominik H. uciekł do Niemiec

3-letni Wiktorek zginął, jego ciężarna mama została ranna. Sprawca usłyszał wyrok

2022-11-29 18:40

Dominik H. ze Zgorzelca usłyszał wyrok za spowodowanie wypadku, w którym zginął 3-letni Wiktorek, a jego ciężarna mama została ranna. 26-letni dziś mężczyzna uciekł z miejsca wypadku, potem ukrywał się w Niemczech. Wyrok jest nieprawomocny.

Zgorzelec. Dominik H. usłyszał wyrok 

Do strasznego wypadku doszło 6 czerwca 2021 roku na drodze Zgorzelec - Bogatynia, w pobliżu miejscowości Koźmin. Prowadzone przez Dominika H. audi zjechało ze swojego pasa i uderzyło w prawidłowo jadącego volkswagena passata, którym podróżowała trzyosobowa rodzina. Skutki były tragiczne. W wypadku - mimo reanimacji - zginął 3-letni Wiktorek, a jego rodzice, w tym mama w zaawansowanej ciąży, zostali ranni i trafili do szpitala.

Niemal półtora roku po dramacie, 26-letni dziś mężczyzna usłyszał wyrok. Sąd Rejonowy w Zgorzelcu skazał Dominika H. na 8 lat pozbawienia wolności oraz zasądził dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest nieprawomocny.

Przypomnijmy, że postawienie mieszkańca Zgorzelca przed wymiarem sprawiedliwości nie było łatwe. Po spowodowaniu wypadku Dominik H. uciekł bowiem do Niemiec. Za mężczyzną został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Po kilku miesiącach niemiecki sąd zgodził się na ekstradycję. 2 marca br. mężczyzna został przewieziony na komendę policji w Zgorzelcu, a następnie w prokuraturze usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć oraz ucieczki z miejsca zdarzenia.

Śmiertelny wypadek na rondzie Reagana