Agresywny 48-latek rzucił się na policjantów z pięściami! Potem wyciągnął nóż

i

Autor: archiwum policji Agresywny 48-latek rzucił się na policjantów z pięściami! Potem wyciągnął nóż

Ranni funkcjonariusze!

Agresywny 48-latek rzucił się na policjantów z pięściami! Potem wyciągnął nóż

2022-09-03 12:12

Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad partnerką. W trakcie zatrzymania w mieszkaniu, w Jeleniej Górze, mężczyzna groził funkcjonariuszom i... ranił ich nożem! Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Agresywny 48-latek rzucił się na policjantów z pięściami! Potem wyciągnął nóż

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska przekazała, że w minionym tygodniu policjanci interweniowali w związku ze zgłoszoną w jednym z mieszkań awanturą domową. - Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, wyraźnie słyszeli odgłos przewracanych mebli oraz groźby pozbawienia życia kierowane przez mężczyznę wobec kobiety. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia postanowili natychmiast wejść do mieszkania, jednak nikt nie reagował na ich pukanie i wezwanie do otwarcia drzwi - powiedziała policjantka.

Zobacz: 11-letni Szymon przegrał walkę z rakiem. Nie zdążył pójść do piątej klasy. Rozpacz pod Wińskiem

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

„Zastrzeliłem policjanta, bo wszedł we mnie diabeł”

Jeden z funkcjonariuszy wszedł do mieszkania przez okno po drabinie rozstawionej przez strażaków. W środku zauważył mężczyznę, który w ręku trzymał siekierę. - Ten na widok policjanta natychmiast ruszył w jego kierunku, wymachując siekierą i grożąc pozbawieniem życia, próbował zatrzasnąć okno, roztrzaskując szybę. Przez cały czas był agresywny i nie reagował na polecenia. Agresor rzucił się na funkcjonariuszy, kopał, bił, a także ranił ich nożem. Policjanci obezwładnili go i zatrzymali - powiedziała policjantka.

Dodała, że w mieszkaniu przebywała jego partnerka, która w obawie o swoje życie bała się otworzyć drzwi. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna od września ubiegłego roku znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. - Nadużywał alkoholu, który wyzwalał w nim agresję, wszczynał bez żadnego powodu awantury, podczas których wyzywał, bił, szarpał i popychał pokrzywdzoną. Groził jej również pozbawieniem życia - wyjaśniła Bagrowska.

48-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy i tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest niebezpieczna?