Alarm bombowy w centrum Wrocławia. 23-latek zatrzymany

Alarm bombowy w centrum Wrocławia
Autor: materiały policji

Kilkanaście osób ewakuowano w środę rano z Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, a kilkuset nie wpuszczono do pracy, po tym jak odebrano informację o podłożonych w budynku materiałach wybuchowych. O podłożonej bombie powiadomił przez telefon młody mężczyzna. Alarm na szczęście okazał się fałszywy, a zidentyfikowanie sprawcy zajęło policjantom kilkadziesiąt minut. 23-letniemu wrocławianinowi może grozić teraz nawet 8 lat więzienia.

Alarm bombowy w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu ogłoszono w środę rano. Przed godz. 6 do wrocławskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił z zastrzeżonego numeru młody mężczyzna i poinformował, że w budynku urzędu przy pl. Powstańców Warszawy znajduje się bomba. Chwilę później z budynku ewakuowano kilkanaście osób. Ponadto, ze względów bezpieczeństwa, do środka nie wpuszczono blisko 300 przybyłych do pracy urzędników.

- Policjanci wraz z funkcjonariuszami innych służb sprawdzili wszystkie pomieszczenia i nie ujawnili żadnych materiałów wybuchowych - informuje sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Równolegle policjanci pionu kryminalnego, prowadzili działania mające na celu ustalenie osoby zgłaszającej.

Zidentyfikowanie i namierzenie autora fałszywego alarmu bombowego zajęło policjantom kilkadziesiąt minut. Sprawcą okazał się 23-letni wrocławianin. Mężczyzna został zatrzymany we własnym mieszkaniu.

Przeszukiwanie budynku Urzędu Wojewódzkiego trwało do godz. 9. Dopiero wtedy – po potwierdzeniu, że w budynku nie ma żadnych materiałów wybuchowych - urzędnicy mogli wrócić do pracy.

- Pamiętajmy, że wywołanie fałszywego alarmu jest przestępstwem, a za tak nieodpowiedzialne zachowanie, grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności - przestrzega Aleksandra Rodecka.

Policyjny pościg za motocyklistą
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE